Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II prośba o pomoc


Grzana9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

myślę o zakupie tego auta

http://olx.pl/oferta/renault-grand-scenic-2-0-16v-7-miejsc-lpg-2006-CID5-IDeupll.html#7b90e8be35

Może mi ktoś doradzić czy nie chcę kupić bubla :)

 

Czy scenic II rzeczywiście jest tak usterkowy (elektronika) jak piszą w artykułach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora różnica kochani, bo nie zauważyliście, że kolega który pyta, jeździ Laguną I, a w Scenic II - elektronika jednak jest większa niż w Lagunie I.

Oczywiście to moja ocena, z którą nikt nie musi się zgadzać.

Edytowane przez ZygaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 szt. SIIphII z 2006 r. (Od nowości) oraz GSIIphII z 2007 r. (Od jesieni 2010 r). Pierwszy ma 127000 km, drugi 197000. Oprócz uszkodzonego włącznika świateł stóp w jednym i uszkodzonych switchy od Hands Free w drugim nie miałem uszkodzeń elektroniki. Owszem padały różne rzeczy: przekładnie kierownicze, kompresory klimatyzacji, amortyzatory, górne łożyska macphersonów. Raz zbuntowało mi się radio.

 

Pokazywany w ogłoszeniu samochód jest trochę zmęczony, trochę zaniedbany. Poszukalbym jeszcze czegoś żeby mieć porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy nie znalazłem nic co by mi wpadło w oko. Jeżeli sprzedawca zgodzi się na sprawdzenie u diagnosty to w poniedziałek oglądam.

 

Dodano: 22 mar 2016 - 21:37

jeszcze się waham nad tamtym scenikiem, znalazłem jeszcze taką ofertę:

http://bomax.gratka.pl/ogl/20375139.html#9bf00f2840482c80,1

 

czy jest możliwe że tempomat nie ma sterowania w kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tę ofertę całkiem na dole - trzecią , to po obejrzeniu zdjęć widzę że pedał sprzęgła i kierownica mocno zużyte jak na 179000tkm.Czyli cofnięty przebieg o te 100000 tkm. Ja mam dokładnie tyle na swoim scenicu i pedał sprzęgła i kierownica jak nowe.... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 3 to krótki, rozumiem że nie masz ciśnienia na Granda? O co Wam chodzi ze zużyciem wnętrza w tym ostatnim? Mój miał 201500 gdy sprzedawałem i dziurę w nakładce pedału sprzęgła z lewej strony-mam długie nogi i nie mieszczę się jak powinienem z nogami pod kierownicą tylko z kolanami na zewnątrz. We wszystkich swoich samochodach potrafiłem przedziurawić od zewnętrznej strony nakładkę na pedale sprzęgła bo atakowałem go "z krawędzi" (i nie potrzebowałem na to 200000 km). Na minus dla mnie brak dywanika kierowcy gdy pozostałe są.

 

Z całej trójki on jest najsłabiej wyposażony, ale nie odrzucałbym go bez oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci czasu i pieniędzy na oglądanie tych ulepków? Ze Szczecina do Kutna/Łodzi masz jakieś 900 km.

Dosłownie za miedzą masz Niemcy więc wiesz jak stoją takie samochody.

- Scenic Grand 2008 za 18,5 tyś zł, żadne zdjęcie nie jest zrobione pod kątem prostym (może z wyjątkiem tyłu i przodu).

- Srebrny Scenic cały tył bym robiony. Zwróć uwagę na klapkę paliwa jak odstaje. Zdjęcia robione pod wieczór żeby było bardziej romantycznie <zolta>

- Czarny najlepiej wygląda z zewnątrz, ale niestety jest po powodzi lub zalaniu. Zwróć uwagę jak wygląda wnętrze auta (rudawy nalot).

Proponuję szukać dalej i to w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych samochodów nie ma tyle przebiegu ile deklarowane jest w ogłoszeniu,Kutno omijaj szerokim łukiem(zwiedziłem kilka tamtejszych komisów,po sprawdzeniu kilkunastu samochodów,przebieg oraz stan każdego znacząco różnił się od tego w ogłoszeniu z zagranicy).Ten srebrny szyba przód nieoryginalna,w opisie brak słowa bezwypadkowy,co zazwyczaj oznacza,że auto było mocno bite i jest tak kiepsko zrobione,że nie da się tego ukryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!