Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Electronic Fault


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem forum i nie mogę znaleźć rozwiązania na mój problem. Od czasu do czasu (ostatnio coraz częściej) pojawia się komunikat Electronic Fault. Zauważyłem, że zawsze pojawia się po naciśnięciu hamulca, po jakimś czasie znika też po naciśnięciu hamulca. Czasami rano odpalam samochód, świeci się komunikat i po naciśnięciu hamulca znika. Wszystko w samochodzie działa bezproblemowo. Mam też zamontowany hak z instalacją, nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie.

 

Może w przypadku naciśnięcia hamulca robi się jakieś zwarcie w instalacji od haka? Czy ktoś miał taki problem i udało mu się go rozwiązać? Jest to strasznie denerwujący problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad pedałem hamulca jest ten czujnik? Jestem w stanie go jakoś łatwo wymontować i sprawdzić czy nie ma jakiś widocznych znaków zmęczenia? Może są dostępne jakieś zdjęcia jak to wygląda?

 

Dodano: 04 kwi 2016 - 20:04

Byłem na diagnostyce komputerowej i okazuje się, że nie zauważyłem, że nie działa środkowe światło STOP. Komputer pokazał właśnie problem ze światłem, albo z ABS'em. Czujnik podobno odpowiada za obie czynności, ale jako że ABS działał zostaje problem światła.

 

Z tego co ustaliłem środkowe światło trzeba wymienić w całości, jeśli jest przepalone, ale wydaje mi się, że może to być też problem np. z przewodami (problem Electronic Fault). Czy jestem w stanie jakoś na własną rękę sprawdzić te przewody w klapie? W lewym rogu widzę małą gumową wiązkę. Czy mogą odsunąć bez problemu uszczelkę, która przylega do klapy i sprawdzić, czy nie ma luźnych przewodów?

 

Ewentualnie czy wymiana lampy jest prosta dla nie zaawansowanego użytkownika? Są dostępne jakieś tutoriale?

Edytowane przez Megi2k4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!