Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RENAULT SCENIC II problem z klimą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z klimatyzacją climatronic w Scenicu II 2006 rok.

Nie działa mi klimatyzacja, chociaż podając napięcie na sprężarkę bezpośrednio z akumulatora wszystko działa poprawnie.

1.Klimatyzacja napełniona ilość czynnika zgodna z DTR

2.Czujnik presostat sprawdzony działa poprawnie w innym samochodzie

3. Przewody zasilajace ze skrzynki bezpieczników oraz przewody z czujnika (presostatu) do komputera przedzwonione (bez przerwy)

4. Brakuje mi zasady działania czujnika klimy (trzy przewody), oraz nie wiem czy z kabiny jest załączona klimatyzacja, chociaż pokazuje na panelu że jest załączona.

5. Temperatura zewnętrzna powyżej 5 stopni.

 

Gdy podłącze sprężarkę bezpośrednio z akumulatora to klima działa prawidłowo. Nawiew mam nawet 6 stopni. Podłączyłem się pod komputer i okazuje się że układ klimatyzacji jest w porządku, chociaż nie chłodzi.

 

Co mogę jeszcze sprawdzić

[za multiposting :P ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że czujnik załączał, gdy było za dużo gazu w obiegu (i to raz włączał, raz nie). Po normalnym napełnieniu klimy nie działał. Podjedz najlepiej do speca od klimy i niech najpierw włoży nowy czujnik w celu sprawdzenia (powinien to zrobić w pierwszej kolejności) Jeśli to nie to, to trzeba będzie grzebać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisales ze nie wiesz czy klimatyzacja sie zalacza... Wez kogos do pomocy i niech ten ktos zalaczy ci klimatyzacje a ty w tym przy podniesionej masce czekaj na taki dzwieg jagby przekaznik to bedzie dzwiek elektromagnesu. Jezeli go slychac to znaczy ze klimatyzacja sie zalacza jezeli nie to znaczy ze sie nie zalacza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

napisałem że nie wiem czy się załącza z kabiny, ale chodziło mi czy z panela climatronika jest załączona bo na wyjściu do sprężarki na sprzęgło nie zostaje podane napięcie. Przekaźnik w skrzynce bezpieczników w silniku też jest w porządku, sprawdzałe go i po podaniu napięcia do niego przełącza na sprężarke. Przekażnik w skrzynce bezpieczników wyeliminowałem. Ale muszę sprawdzić ciśnienie (ilość czynnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że napełniałeś/sprawdzałeś czynnik, sprawdziłeś elektrykę, a termometr w kabinie działa? O tym nic nie piszesz.

Nie wiem jak w Scenicu II ale w I-ach był w obudowie lusterka wstecznego lub oświetlenia kabiny powinna być widoczna kratka, jakiś otwór pod nim jest czujnik z wiatraczkiem. Może on podaje zbyt niską temperaturę i dlatego nic nie działa.

Proponuję prosty test. Nagrzać auto na max, bez włączania climatronica jak się nagrzeje włączyć klimę i ustawić na najniższą możliwa temperaturę. Lub spróbować podmienić czujnik temperatury z innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest czujnik temperatury w climatronicu, nie sprawdziłem go, chociaż włączałem klime przy wysokiej temperaturze w kabinie 28 stropni. Mam termometr mierzący temp. w kabinie i na nawiewie w kratkach. Dziękuję za podpowiedź. To również sprawdzę w poniedziałek.

 

[ Dodano: 2008-04-19, 20:44 ]

Czy ten czujnik temperatury w kabinie jest odpowiedzialny za pozwolenie na uruchomienie klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem żebyś sprawdził czy słychać włączanie elektromagnesu.

 

kupiłem auto w zimie i nie korzystalem z klimatyzacji, po odwiedzinach w serwisie okazało sie że nie załącza sie elektromagnes (w kabinie swiecila sie informacja o załączonej klimatyzacji) elektromagnes moze nie zalączac sie z dwuch powodów. 1. Jest uszkodzony, lub nie dostaje informacji z kokpitu. 2. Brak czynnika chlodzącego lub jego nie wystarczająca ilość.

 

Napełniłem klime i działa. wiecej odwiedzilem serwis po 2 dniach zeby sprawdzić czy za dużo czynnika nie zostalo wykorzystanego, na szczeście nie. Ale czesto jest tak ze po dzwonach nie naprawia sie instalacji klimy bo to duzo kosztuje i czynnik natychmiast ucieka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biuroledox Tak, jak jest walnięty to zwykle odczytuje sobie jakąś absurdalną temperaturę w efekcie nie uruchamia sprzęgiełka na sprężarce. W zasadzie powinni to od razu "odkryć" na komputerze.

 

@maniio klimatyzację należy włączać nawet w zimie po to, żeby olej znajdujący się czynniku "przepłukał" układ. Olej jednocześnie pełni funkcję uszczelniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik temperatury w kabinie jest odpowiedzialny za pozwolenie na uruchomienie klimatyzacji?

 

Tak. Gdy np. ustawiasz na wyświetlaczu temperaturę np. 21. To po osiagnięciu zadanej temperatury zostaje wyłączona sprężarka klimatyzacji (z wyświetlacza znika "AC"). Gdy temperatura podniesie się powyżej zadanej - sprężarka jest znów włączana (na wyświetlaczu pjawia sie napisa "AC").

Z obserwacji zauważyłem, że sprężąrka nie jest ciagle wł/wył - jeszcze wcześniej temperatura jest ustalana zmianą nateżenia nadmuchu oraz temperaturą powietrza.

Ale gdy już w środku ładnie sie ustali temperatura - sprężarka jest wyłaczana.

Natomiast nie szukałbym przyczyny w tym czujniku - bo on jest tylko wykorzystywany w trybie AUTO. A przecież możesz sam nacisnąc AC - i wtedy (bez względu na czujnik) włacza się klima.

Ja na Twoim miejsu jeszcze raz wymienił czynnik i napełnił go razem z barwnikiem - być może masz na tyle duży wyciek, że zaraz po napełnieniu ciśnienie spada na tyle, że komputer nie zezwala na właczenie. To, że załączasz ja bezpośrednio od aku i czujesz chłód - nie oznacza, że czynnika jest dosyć. Tymbardziej przy tak niskiej temperaturze na zewnątrz. Jak będa upały to byś mógł odczuć czy chłodzi. No i wg. mnie 6stopni na wylocie to mało. Ja w moim poprzednim samochodzie (Lanos) miałem temperaturę rzędu 1'C [mam zdjęcia dla różnych prędkości obrotowych oraz prędkości nawiewu - pomiar termometrem elektronicznym - czujnik położony w kratce nawiewu].

Czasami jak kabina się nagrzeje (w niej jest powiedzmy 20 kilka stopni), a na zewnatrz ok. 6-10'C - to mi taka temperatura nawiewu (czyli temperatura powietrza z zewnątrz) nie wystarcza. Ale ja zimnolubny jestem. Więc jakby leciało przy właczonej kliem >6 udałbym się z tym do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dziękuję za podpowiedzi. Jutro skontroluję jeszcze raz ilość czynnika, chociaż jeżeli chodzi o szczelność instalacji to jestem pewien że jest szczelna. Czynnik Mi nie ucieka. Ściągnołem bardzo fajny plik z klimą w renówkach, na tej stronie, wszystkim polecam, jest tam dużo informacji odnośnie klimatyzacji, ile czynnika, jakie temperatury na wlocie do kabiny przy temp. zewnętrznych jakie zabezpieczenia. Sprawdzę jutro jeszcze czujnik kabiny i presostat ciśnienie. Każda sugestia jest pomocna, jak pojadę na diagnostykę to mnie nie naciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!