Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja świateł do jazdy dziennej clipem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj razem z osobą która posiada swojego clipa podpięliśmy się pod moją megankę i próbowaliśmy aktywować światła do jazdy dziennej. Niestety nie udało się nam. Pytanie zatem, czy jest gdzieś w necie instrukcja krok po kroku jak to zrobić? Pytanie drugie, czy clip wymaga jakiejś aktualizacji do nowszej wersji albo coś takiego żeby odpowiednie menu było widoczne?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie jest na gwarancji więc za darmo nie dało się tego zrobić. Byłem wczoraj w ASO w Białymstoku, koszt takiej operacji to 80zł brutto (na firmę wyszło jakieś 60zł). Co do samej aktywacji świateł, to na początku serwisant powiedział, że się nie da, ale za moimi prośbami spróbował, powiedziałem, że trzeba wyłączyć tryb skandynawski najpierw i później dopiero aktywować i się udało. W sumie to powinni mi zapłacić za szkolenie, a nie ja im :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W moim aucie z 2009 roku , jak były aktywowane światła do jazdy dziennej nie było nic dodatkowo programowane.

Pracownik w ASO podłączył się kompem do auta , "tu odkliknął ptaszka, tu kliknął ptaszka" i zadziałało.

Operacja trwała może 30 sekund, patrzyłem mu na ręce , co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie aktywacja świateł dziennych polegała na przestawieniu w ustawieniach "aktywacji świateł dziennych" oraz to ważne na NIEMCY. Kiedy fachman ustawił inne kraje, przestał być aktywny autoalarm i nie działało ustrojstwo bezkluczykowe. Samochód pochodzi z polskiego salonu i przy serwisach nikt wcześniej tego nie uruchamiał, może dlatego że nie działały prawidłowo keyless i alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem właśnie meganę z 2010 roku, z manualną klimą i bez żadnych wodotrysków, ale światła dzienne były i aktywowałem je w prosty sposób wchodząc w menu w liczniku. Są tam 3 funkcje: włącznie/wyłączanie zamykania samochodu podczas jazdy, wybór języka komunikatów oraz włączanie/wyłączanie świateł dziennych. I to wszystko. Zajęło mi to może z 5 minut. Ale w reflektorach musi być 5 żarówek: kierunkowskazu, postojowe, mijania, drogowe i właśnie dzienne. Dzienne są obok kierunkowskazu i włączają się automatycznie po zapaleniu silnika. Manetka od świateł musi być w pozycji 0. Po wyłączeniu silnika światła gasną.

Edytowane przez Mirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie megane III phI miały fabrycznie te żarówki zamontowane, ale nie były aktywowane. W takiej sytuacji nie ma możliwości uruchomienia tej funkcji z licznika, potrzebny jest clip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, bo w Twoim aucie te światła były już aktywowane.

Ty je po prostu włączyłeś.

A powyższy temat dotyczy właśnie tego , żeby np. w menu pojawiła się ta opcja, lub jak w moim aucie zostały światła do jazdy dziennej włączone na stałe, nie mam ich do wyboru w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tak musiało być. Auto jest z Francji i tam widocznie światła były już aktywowane, a to czy je ktoś używał czy nie zależało od włączenia w menu. Swoją drogą to dziwne, że firma nie robi tak od razu we wszystkich samochodach, które mają w reflektorach żarówki do jazdy dziennej. Ale to może sposób na zarobienie przez serwisy dodatkowej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!