Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja świateł do jazdy dziennej clipem


Rekomendowane odpowiedzi

Światła wyglądają normalnie, u mnie patrząc na reflektor ( mam bi-xenon), jest żarówka po zewnętrznej stronie która nigdy się nie zapala.

Czy jest ktoś z Warszawy lub okolic co za przysłowiowe piwko może w Clipie wyłączyć mi "tryb skandynawski"? Nie mam menu świateł dziennych w liczniku i tym samym cały czas pali się xenon.

A auto kupiłem kila dni temu, na przeglądzie przed zakupem za 270zł w Salonie nikt nie zwrócił uwagi, że czujnik światła nie reaguje :(.

dzięki piękne

 

 

Edit:

Mam nowe wieści, właśnie dzwonił do mnie serwis i sprawa ma się tak:

moje auto jest z 2009 roku i nie ma w nim możliwości uruchomienia świateł dziennych jedynie z przodu. Po wyłączeniu trybu skandynawskiego i uruchomieniu trybu świateł dziennych paliły by się z przodu + tył, co jak powiedział miły Pan: "jest nie zgodne z przepisami i serwis nie podejmie się tej aktywacji". Na moje pytanie odnośnie korzystania z czujnika zmierzchu, a wręcz jak go mam wykorzystać nie było odpowiedzi.

 

Ma ktoś jakieś ciekawe rozwiązanie tej sprawy? Nie widzi mi się kupowanie dedykowanych LED za 400zł.

Jeździcie na dziennych i macie tył wyłączony w takim modelu jak ja?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam Megane III z 2010 roku są żarówki do jazdy dziennej ale niestety jak u niektórych brak możliwości ich aktywowania :( właśnie postanowiłem zadzwonić do salonu Jaszpol w Łodzi i usłyszałem że być może jest możliwość ich aktywacji a cena to minimum 160 zł :o a jakie są ceny u Was jeśli się orientowaliście

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też w jednym serwisie powiedzieli , że się nie da...w innym zrobili za stówkę...Ale za to powiedzieli , że się nie da włączyć opcji w menu licznika-a wszyscy wiedzą że się da...poprostu zależy to na jakiego człowieka się trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj widziałem się z dobrym fachowcem - Warszawa (Wola + okolice) 511 001 258 - Paweł, jego ogłoszenia są w sieci jak coś. Polecam i tyle.

Za 100zł wyłączył tryb skandynawski, aktywował dzienne i przyuczył radio po wymianie (nie chodził aux/usb). Najciekawsze, że zajeło mu to dosłownie 20min i w trybie auto działa czujnik zmierzchu, uruchamiając naprzemiennie xenony lub dzienne np. po wyjeździe z tunelu. Do tego pali się jedynie przód, z tyłu ciemno... odwrotnie do tego co mówili w salonie (pisałem już o tym wyżej).

Ja nie mam menu dziennych w licznikach ale po co to komu przy czujniku zmierzchu? Mój fachowiec Paweł, powiedział że jak chcę to może to zrobić, ale musi napisać cały program i zajmie mu to około godziny - nie było sensu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samochód z 2009 i włączyli mi dzienne w ASO w Warszawie (Mory), tylko przód się pali, tył nie, uruchamiane czujnikiem zmierzchu albo ręcznie (pozycja 0), w menu nie mam opcji ustawień tych świateł. W ASO we Wrocławiu nie umieli, więc faktycznie zależy gdzie się trafi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

ktoś montował lampy Einparts Duolight w Scenicu? Czy moduł sterujący tymi lampami podłącza się do + stacyjki (CM, pin1) czy jest sterowany napięciem?

Lampy Osram PX5: wg instrukcji wychodzi, że są sterowane napięciem z akumulatora, jak to się ma do "inteligentnego" ładowania?

Piny 4 i 5 złącza CM: można do nich bezpośrednio podłączać światła dzienne?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!