Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju 1.5 dci 110KM(81kW)


wszystkozajeli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po wymianie rozrządu i filtrów przy przebiegu 170000km zauważyłem dziwna plamę (oleju?) w dolnej części silnika, jest to miejsce trudno dostępne i mam problem ze zdiagnozowaniem ew. miejsca wycieku. Sytuacja widoczna jest w centralnej części zdjęć, które załączyłem. Jest to silnik w:

Megane III 2011 r.

1.5dci 110km KM

Dziękuję za pomoc!

post-90517-0-54461500-1460298314_thumb.jpg

post-90517-0-21293800-1460298773_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wjechać na kanał lub podnośnik zdjąć dolna obudowę silnika i wszystko będzie jasne, ale wgląda to tak, że pociekło gdzieś przy wymianie i dlatego jest to zabrudzenie. Sprawdź czy ubywa olej na miarce.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, na razie na miarce max, na komputerze max po 300km. Były wymienione też uszczelniacze wału, takie dwa niewielkie oringi, czy w ogóle możliwe żeby tam wydostał się olej?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wyszło na to, że zdjeli filtr, umuyli z oleju dolną osłonę, ponownie założyli filtr, obmyli całość i mam się zgłosić jeśli dalej będzie ciekło. Nie sprawdzałem jak jest zbudowany ten filtr, ale jeśli nie posiada "zdejmowalnej" uszczelki to znaczy, że dobrze przyaktorzyli licząc na to, że ponownie mocno go dokręcając uszczelnią go. Jutro sprawdzę czy coś pociekło i dam znać. Przy okazji - przerażająco niskie masz to spalanie w tym scenicu :P chyba jeździsz 90km\h max i to w niedziele do koscioła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wyszło na to, że zdjeli filtr, umuyli z oleju dolną osłonę, ponownie założyli filtr, obmyli całość i mam się zgłosić jeśli dalej będzie ciekło. Nie sprawdzałem jak jest zbudowany ten filtr, ale jeśli nie posiada "zdejmowalnej" uszczelki to znaczy, że dobrze przyaktorzyli licząc na to, że ponownie mocno go dokręcając uszczelnią go. Jutro sprawdzę czy coś pociekło i dam znać.

uszczelka na filtrze jest jednolitą częścią filtra i jej się nie wymienia.

przed założeniem filtra się ją tylko smaruje olejem i cały filtr dokręca na tyle mocno, by po 10-15 kkm znowu go odkręcić. jak się dokręci za mocno, to może być problem.

to wszystko - żadna filozofia.

z podstawy filtra raczej nie powinno cieknąć - za młody silnik masz.

 

Przy okazji - przerażająco niskie masz to spalanie w tym scenicu :P chyba jeździsz 90km\h max i to w niedziele do koscioła :P
tak.

to tylko z pierwszych 25 kkm, które zrobiłem.

za tydzień minie równy rok, jak mam to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!