Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba zrobic pelny obrot w jedna i w druga strone, potem na zero i zaplon wylaczyc. instrukcja jest dokladnie rozpisana, tylko poszukac :mrgreen: no i jest troche wiecej czasu. a sciaga chyba wlasnie dlatego, na te drogi pochylone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem to znalazłem wątek gdzie ktoś ruszył temat ale bez tej informacji. Jakbyś mógł mi dokładniej to pokazać byłbym wdzięczny...

 

Chyba że chodzi Ci o tą księgę serwisową w pdf-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam podobny problem co inni koledzy ze ściąganiem w lewo lub prawo. Nieraz jest ok, a niekiedy, zwłaszcza przy skręceniu mocno w którąś ze stron. Kiedy skręcam np w lewo i prostuję kierownicę, ta nie wraca do pozycji "0" ale ciągnie w lewo. W drugą stronę jest to samo. Czasem jednaj jest wszystko ok. Podczas skrętu słychać lekkie stuknięcie, jakby coś przeskoczyło. Czy ktoś jeszcze miał podobny problem?

 

Megane 1,6 1996r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest inny problem. Bo tutaj jest elektryczny system który trzeba dobrze wyzerować.

 

Tobie bym radził sprawdzenie geometrii na dobrym systemie. A wcześniej sprawdzić ciśnienie w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info.

Czy mogę sam wyzerować położenie? Czytałem gdzieś że należy skręcić max w jedną i drugą stronę po czym ustawić w pozycji "zero" i wyłączyć zapłon.

Po niedzieli sprawdzę zbieżność itp. Dam odpowiedź czy pomogło.

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I jak ściąga w którąś stronę to mogą być np: bardzo zużyte łożyska na McPhersonach/amortyzatorach jak kto woli. To raz. Dwa: Wymieniłem wszystko co się dało i czasem ściąga nawet na prostej drodze. Powód? Auto jest bardzo czułe na boczne podmuchy wiatru. A co do ciśnienia w kołach: jak jest zbyt małe to Megi potrafi dużo spalić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W tym tyg pojadę do serwisu i poweim żeby to sprawdzili.

Co do spalania to faktycznie pali mi dużo. Mam silnik 1,6 i w mieście spala mi 10l/100 km. Czy to normalne? i czy można to jakoś wyregulować, aby silnik spalał mniej? Ciśnienie w oponach mam dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, mi również ściąga na lewo i to już całkiem konkretnie, jest to prawie zawsze odczuwalne. Dodatkowo ostatnio mam duże drgania na kierownicy przy szybszej jezdzie, na komplecie zimowek i letnich rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!