Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz krzywą półoś :mrgreen:

 

Krzywą? Nie, to nie jest mozliwe.

Ściąga mi, jak puszcze kierownice, w czasie normalnej jazdy nie odczuwam ściągania. Co do drgań, to nie dzieje się to zawsze. Takie okresy, dlatego jest to dla mnie bardzo zastanawiające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, wkrotce jade na wymiane kocowek drazkow i ustawienie zbieznosci. Zobacze jaki bedzie efekt. Pozniej mam zamiar wymienic tarcze i klocki (o czym kiedys wspominalem) no i nowe oponki. Mam nadzieje, ze uda mi sie pozbyc problemu drgan, bo jazda przy 130 na autostradzie nie jest przyjemnoscia, zwlaszcza dla konczyn gornych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad miał kiedyś krzywą półoś w Dukacie i miał takie drgania właśnie. Przy określonych prędkościach. Było bardzo mało skrzywiona ale prędkość robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mama taki problem. Wymieniłem tarcze, klocki, lewą końcówke drążka, sprężyny i łożyska na mcpresonach. Ustawili mi zbieżność, i przez kilka dni było ok ale wczoraj zaczeło mnie strasznie sciągać w lewo a co najdziwniejsze nie na drodze gładkiej kiedy puszcze kierownice tylko na niewielkich nierównościach. Może ktoś ma pomysł co to może być zanim pojade do mechanika na poprawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeszcze nie nie zmieniłem na letnie a to dla tego że pogoda się nie ustabilizowała. ale myśle zmienić w sobote. Myślalem że coś nie jest dokręcone na mcpersonie ale jest ok. dziziaj sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak luzno rzuce o zmianie opon... bardzo duzo ludzi planuje w sobote zmiane, radze zarezerwowac termin telefonicznie u swojego wulkanizatora. ja zmienilem opony jakies 2-3tyg temu. nie zaluje, zero problemow pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne sciaganie mialem kiedyś w innym samochodzie ,ale ktos mi doradził abym zamienił koła np .z lewo na prawo i po tej zamianie okazało sie ze samochód sciagał w drugą strone Wiec pojechałem do wulkanizatora ,gdzie okazało sie ze jedna z opon miala wewnętrzne uszkodzenia . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Historia mojej fury jest dluga i nadaje sie na osobny temat - moze kiedys to opisze jak starczy mi nerwów (nie ja jeden kupilem sprowadzone auto i nie ja jeden, pomimo dolozenia wszelkich staran zeby auto dokladnie sprawdzic, dalem sie naciac), w kazdym razie teraz bardzo potrzebowalbym rady odnosnie glownej przypadlosci - sciagania w prawo - przy wiekszych predkosciach, po puszczeniu kierownicy. Generalnie mowie, ze auto mialo lekki dzwon lewym przednim naroznikiem. Niestety poprzedni wlasciciel pokpil sprawe i beznadziejnie auto naprawil (zeby je tylko opchnac, wiadomo...). Tak wiec musialem po nim naprawic (a o kase kloce sie z nim swoja droga - pewnie skonczy sie z sadzie). W kazdym razie - obecnie wymienione: wahacz, zwrotnica, przednia czesc wozka silnika, amorki przod. Wszystko pomierzone i poustawiane. Zbieznosc rowniez zrobiona. Generalnie od strony podwozia, zawieszenia wszystko jest juz ok. Przed naprawa sciagalo niemilosiernie i trzeba bylo kierownice trzymac skrecona w lewo, teraz auto jedzie prosto, kiera prosto, ale po puszczeniu kiery, zaczyna nadal sciagac w prawo. Obstawiam wiec kilka rzeczy i prosze o potwierdzenie/rady:

- przekladnia (maglownica) - moze jest walnieta (ale nie ma luzow, nic nie stuka, nie chrupie) - zdarzaja sie takie przypadki?

- uklad wspomagania - jutro jeszcze raz zrobie ustawiania kata zerowego, ale jakos nie wierze.... Moze sa jednak inne przypadlosci tgo ukladu...? Tzn ze dziala, choc przy jezdzie na wprost nie powinien.

- polosie, lozyska?

- mechanizm roznicowy? Mozliwe to? Chyba nie, bo na sprzegle chyba tak samo sciaga (musze sprawdzic)

- hamulce - moze cos lekko obciera z prawej strony (klocek)?

- cisnienie w kolach - upewnie sie, ale na 99% to nie to...

 

Jakies inne pomysly? Z gory wielkie dzieki!

 

[ Dodano: 2007-06-25, 09:13 ]

heh... to nie bylo tak zle. Przelozylem koła lewo-prawo i pomoglo. Najwidoczniej opony byly nierownomiernie zjechane poprzez krzywe zawieszenie i stad sciaganie. Teraz jest juz git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!