Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie.Jeździło dobrze ale parę dni temu wymieniłem sworzeń wachacza dolnego nie ustawiałem zbierzności ale opon nie trze. A dzieje się to przy maksymalnym skręcie i słychać wtedy jakieś uderzenie jakby coś przeskakiwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze ściąganiem samochodu w prawo i lewo ale dopiero po mocnym skręceniu w jedną lub drugą stronę

a może Ty po prostu skręcasz :mrgreen: a nie ściąga Ci. Tak to jakoś nijak przedstawiłeś....ściąga jak skręcam.

Nie jestem przekonany czy wymiana sworznia wymaga geometrii w Renault. Jak nie ruszał McPersona to tam jest tylko 1 punkt w który może wejść. Skoro było dobrze przed wymianąto wróć do tego mechanika. Niepokojące są opisywane stuki w skręcie wskazujące za przegub. Wymiana sworznia wskazuje na nie mały przebieg więc układ kierowniczy też może być mocno wyjechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naj prawdopodobniej koleś nie przykręcił Ci jednej śruby tej zewnętrznej i przeskakuje jak strzela, jeśli sworzeń był od strony kierowcy wymieniany to jedyne co w naj gorszym przypadku mogło sie stać to olej ze skrzyni biegów wypłynął ale to strzelanie to napewno wina śruby!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja też miałem z tym problem. Po wymianie sworznia dolnego od strony kierowcy auto ściągało i kierownica była krzywo. Na szczęście ojciec mi ustawił zbieżność własnym sposobem a później pojechałem na stacje diagnostyczna gdzie powiedzieli mi że zbieżność jest ustawiona ok i mogę śmiało jeździć. Coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy większość meganek II ściąga na lewo. Byłem na stacji i wszystko ok. Kiedyś przy większym w chodzeniu w zakręt cos jakby strzeliło w zawieszeniu ale jazda była normalna dalej. Sciąganie na lewo pojawiało sie wcześniej , ale nie jest cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. MII sciaga w lewo, bylo to opisane na poczatku tego forum (stary watek, poszukaj) jest tam tez opisane co zrobic zeby tego nie bylo. odpowiada za to ustawienie kata zerowego ukladu wspomagania w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawiam się dlaczego wszystkim ściąga w lewo. Czy też nie jest to może jakiś super patent na drogi nachylone w prawo.

 

A kalibrowanie wg instrukcji polega na odpięciu aku. Podłączeniu. Włączeniu zapłonu i w ciągu 2 sek zrobienie szybkiego ruchu w prawo i w lewo albo lewo i prawo, chyba o odchylenie ok 30-45 stopni i powrót do pkt zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!