Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z parowaniem szyb, chciałam zajrzeć do filtra kabinowego ale mam z tym problem

Otworzyłam plastikową obudowę 1, odkręciłam wkręt 2 i nie mogę odkręcić śrub 3, po odkręceniu wkręta 2 pokrywy nie da się ściągnąć

Wie ktoś czy da się w prosty sposób ściąć tą pokrywę?

post-90623-0-02017400-1460489325_thumb.jpg

post-90623-0-00555600-1460489338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz klimatyzacji nie masz i filtra kabinowego jak ściągniesz całość podszybia i zaczniesz odkręcać śrubki to pod tą klapką będziesz miała silnik nawiewu. Zajmij się lepiej sprawdzeniem odpływów z podszybia no i można zaglądnąć do silnika czy woda się nie dostaje.

Płyn chłodzący ubywa czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz klimatyzacji nie masz i filtra kabinowego

Jesteś tego pewny? Ja nie mam klimatyzacji, a filtr kabinowy owszem posiadam. Auto kupiłem w 2011 roku, a dopiero w zeszłym wymieniłem filtr, który wyglądał jak zgniły ogryzek...mało mi głowy nie urwało jak włączyłem w samochodzie nawiew na maksa, różnica w wydajności dmuchawy diametralna na nowym filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że w sklepie się zdziwili bo jak kupowałem filtr to pytali czy mam klimatyzację. Jak powiedziałem, że nie to próbowali mi wmówić, ze chyba się pomyliłem bo zaraz wrócę ze zwrotem filtra, którego nie ma w tym samochodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabriela ciesz się, że masz MI bo po zdjęciach widać, że lokalizację filtra wymyślali wówczas jeszcze inżynierowie-praktycy nie tak jak we współczesnych wersjach księgowi. W MIII by dostać się do filtra kabinowego trzeba za każdym razem wywalać cały schowek przed nogami pasażera a dalej wcale nie jest łatwiej bo pozostają do odkręcenia wkręty, których prawie nie widać bo we wnęce ciemno i wszystko dokoła czarne. Oszczędzę Ci już opisu jak łatwo i przyjemnie montuje się w przymałym otworze sam filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłam plastikową obudowę 1, odkręciłam wkręt 2 i nie mogę odkręcić śrub 3, po odkręceniu wkręta 2 pokrywy nie da się ściągnąć

Też się z tym trochę pogimnastykowałem chcąc się dostać do klapki recyrkulacji powietrza. Zakładam, śruby (3) kręcą się, ale się nie wykręcają (tak było u mnie. Już dokładnie nie pamiętam jak to jest, ale ja je wykręciłem ciągnąć (poważając) je równocześnie (nie pamiętam, czy tam jest gwint czy to normalny zatrzask wciskany, a krzyżyk na nich to dla zmylenia przeciwnika. Po ich wyciągnięciu (wykręceniu) wyjmuje się "podkładki" w których siedziały i pokrywka idzie do góry. Tak było o ile dobrze pamiętam.

A odnośnie filtra w tym miejscu. Ja nie mam klimy i przez ileś lat filtra tam nie było, ale na przedostatnim przeglądzie patrzę a tu na fakturze jest pozycja filtr. Myślałem, że mnie naciągli, ale sprawdziłem filtr był założony i tak zostało

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!