Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacje LPG


biger

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuje się:) generalnie wybierając instalację bardziej kierowałem się wytrzymałością i niezawodnością. Mój ojciec miał jakąś starszą wersję BRC w Kijance Carnival i przejeździł na niej ponad 100 tys.km bez żadnych napraw wymieniając tylko filtry i pilnując co ileś tys km. luzy zaworowe. A co do grzebania w ustawieniach to jestem podobnego zdania jak @sebastian_wifi. Jak dobrze działa, wszystko jest ok to po co pchać paluchy:) A jak coś przyjdzie poprawić to sieć jest na tyle duża, że też nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy jakiś instalator nawiercił w plastiku to lpg-forum orzeknie, że drut a gdy to samo zrobi ASO z Landi renzo, to powiedzą, że dobrze bo Landi ma takie standardy.

Przeanalizuj drogę "naturalnej ewolucji" jaką przechodziło zasilanie silnika paliwem, od gaźnika, przez mono i wielopunkt do wtrysku bezpośredniego- oddalamy się czy zbliżamy do komory spalania? Odpowiada nam to na pytanie jak powinny być zamontowane wtryskiwacze.

Ok silnik jeździ normalnie, zobacz tylko dynamikę zmian układu korekt, sygnału z sondy i chociażby jak zachowuje się kąt wyprzedzenia zapłonu, w obu "typach" montażu, miałem kilkukrotnie okazję to porównać.

Nikt na lpg-forum, kto zna się na rzeczy (pamiętaj, że to mały % użytkowników tego forum), nie powie, że montaż wkrętek w plastikowej części to montaż poprawny.

PS. Grzebanie w BRC jest łatwiejsze niż można się spodziewać, możliwości edycji są ogromne.

Edytowane przez Marek_07
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy BRC , to ich montażu dokonują warsztaty które mają politykę jakości , i autoryzację tej firmy.

Co nie znaczy, że wszystkie instalacje są przez nich poprawnie zamontowane i że są orłami w diagnozowaniu usterek występujących w ich instalacjach.

A polityka jakości na przykład na mnie nie robi żadnego wrażenia - papier wszystko przyjmie, a rzeczywistość to brutalnie to weryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem rozumiem, że wkrętki w plastik to drut i Landi Renzo każąc tak montować ASO z cała pewnością popełnia błąd montażowy. Rozumiem także, że samochód z taką instalką będzie jeździł gorzej co odbije się na trwałości silnika. Jeśli tak jest to dlaczego Landi preferuje właśnie taki sposób montażu w Renówkach?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem rozumiem, że wkrętki w plastik to drut

Mam dwa różne samochody (meganka i corolla) z różnymi instalacjami (Dream i Prins) i w obydwóch wkrętki są w plastiku i nie uważam tego za drut.

Prinsa miałem montowanego w ASO i jest to zgodne z tym co później znalazłem w instrukcji montażu tej instalacji. Obie instalacje mają ponad 10 lat i na gazie meganka ma nawinięte 198 kkm (ogółem 256 kkm) , a corolla 142 kkm. I przez ten czas nie było żadnych awarii silników, które można by przypisać tak umieszczonym wkrętkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dlatego jak się nie wie to się nie rusza, nawet jak się wydaje że się wie:) jak miałem wątpliwości to po prostu przy przeglądzie instalacji podłączył mi gazownik pod program sprawdził ustawienia, pokazał co i jak, wytłumaczył, zrobił ze mną kontrolny przejazd i później jeszcze raz podłączył pod program. Nie znam się tak dobrze na tych wszystkich danych i wartościach, ale jak na razie działa jak należy. A nawet po takiej lekcji poglądowej to chyba bym się nie odważył grzebać. Po co "ulepszać":)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!