Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacje LPG


biger

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę z informacji jakie przeczytałem w internecie, nie są to moje osobiste doświadczenia.

 

Ogólnie jakość samej instalacji jest bardzo dobra, po gwarancji trochę droga w serwisowaniu.

Na minus przemawia to, że 99% tych instalacji w naszym kraju to tzw. "wrzut pod maskę".

W większości polecają polskie produkty: STAG, LPGTech, Barracuda, KME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wsadzone Sequent 32 od Brc w megance i złego słowa nie powiem. Robię duże przebiegi i nie mam z tym problemu. Pamiętaj, że i tak montaż jest ważny, bo lepiej zlecić to komuś kto się zna niż laikowi i mieć problemy... Jakiego focusa Twój tata ma i jaki silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam w 100% BRC. Mam tą instalację już w 4-tym aucie (Polonez, 2x Toledo I i teraz Scenic II). Nigdy nie było żadnych problemów. Jedyne co mogę doradzić to nie zakładać w warsztacie u "pana Zenka", tylko w tych polecanych na stronie BRC i z dobrymi opiniami. Najlepszy jest chyba CZAKRAM w Tarnowie (mają hamownię i stroją instalację indywidualnie)!

Oczywiście żadna instalacja nie będzie działać bez szwanku, jeśli olejesz regularne przeglądy i wymiany filtrów (niestety gaz u nas nie taki jak Niemczech) :(

Edytowane przez brutal6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytam na tym forum bo tutaj jestem zalogowany i chciałem po prostu zapytać kogoś o opinie instalacji BRC. Widzę tutaj kilka pozytywnych opinii. Dziękuje za polecenie zakładu montażowego. Poczytam sobie również o tym zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

BRC nie jest strasznie popularną wersją instalacji gazowej. Wiem tylko tyle, że zdarzają się problemy z serwisowaniem. Mam znajomego mieszkającego na Śląsku w Katowicach, i tak nie ma problemu z serwisem. Miejsc jest bardzo dużo.

Natomiast rodzony brat nie trak dawno zmienił na BRC instalację i przyznał, że zrobił błąd. Mieszka pod Częstochową i aby serwisować czy cokolwiek wymieniać, musi jechać kilkanaście kilometrów. Pewnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie podobne jak te tutaj, ale z tego co widać dotyczy tylko BRC

Tak wiec wyboru szczerze powiedziawszy nie przemyślał i taki był efekt. Oznacza to, że Ty także powinieneś zorientować się w cenach i co najważniejsze - we wspomnianym dostępnie do konkretnych serwisów LPG.

Edytowane przez Skoczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zdecyduje się na instalacje gazową czy to BRC czy jakąś inną to na pewno wybiorę serwis gdzieś blisko mnie abym nie musiał jechać kilkadziesiąt albo i więcej km aby mi sprawdził auto. Szczególnie że auto musi moje być ciągle sprawne i gotowe nawet do długich tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybór generalnie dobry, w moim megane pod maską też jest BRC od prawie roku. Wszystko działa dobrze, na nic nie mogę narzekać. Jak będziesz miał montować to zadbaj by wlew był pod klapką. Może to drobiazg, ale dość wygodne rozwiązanie. I montaż tak jak pisał już ktoś wcześniej, tylko w polecanych zakładach, więc jak kogoś znajdziesz a nie ma go na liście to lepiej nie ryzykuj. Lepiej podjechać poczekać i mieć święty spokój. Poniżej masz zdjęcia z mojej meganki

post-92684-0-99831800-1467210948_thumb.jpg

post-92684-0-04396900-1467210959_thumb.jpg

post-92684-0-59790800-1467211028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragio, z całym szacunkiem, Ty nie masz zamontowanej instalacji tylko wrzuconą pod maskę. Wkrętki w kolektor plastikowy jak wiertarka podeszła? OMG. Przecież Renówki fabrycznie mają przystosowane miejsca na wkrętki blisko wtryskiwaczy benzynowych. Podaj namiary na tych magików. Wrzuć te zdjęcia na forum lpg. Suchej nitki na tym montażu chłopki nie zostawią...

Tak masz u mnie. Też BRC:

post-33168-0-19903700-1467229165_thumb.jpgpost-33168-0-52822000-1467229181_thumb.jpg

 

Tutaj masz oryginalną instrukcję BRC gdzie powinny być wkętki wtryskiwaczy: Renault BRC

A tutaj sposoby montażu do innych modeli: BRC sposoby montażu

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś mnie skwitował;) Ale wielkie dzięki za zdjęcia i linki. Bardzo się przydały. Przynajmniej mam porównanie, bo sam tego nie montowałem. Dla mnie najważniejsze, że jeździ i działa bez problemu, nie wywala błędów, nie muszę jeździć co chwilę na poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragio nie przejmuj się. Mnie też wyśmiali na forum jak pokazałem zdjęcia zamontowanej instalacji LPG BRC w moim aucie. W każdym razie ja pod maskę prawie nie zaglądam, a z LPG nigdy nie miałem problemów więc kwestia wizualna montażu LPG jest moim zdaniem szukaniem problemów na siłę.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmować się. ASO montuje Landi Renzo według schematu, wiercąc dysze właśnie w plastikowej części kolektora i samochody jeżdżą normalnie. BRC zdaje mi się tak samo montuje. Ten silnik nie jest wymagający i będzie dobrze jeździł nawet gdybyś nawiercił przy przepustnicy ;)

Co ciekawe, gdy jakiś instalator nawiercił w plastiku to lpg-forum orzeknie, że drut a gdy to samo zrobi ASO z Landi renzo, to powiedzą, że dobrze bo Landi ma takie standardy. Jednym słowem nie przejmować się tylko jeździć, zwłaszcza gdy instalka jest dobrze wystrojona.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszym stanie zaawansowania konstrukcji instalacji gazowych, nieprawdą i mitem jest że silniki forda - zetec nie współpracują poprawnie z LPG. Co się tyczy BRC, to ich montażu dokonują warsztaty które mają politykę jakości i autoryzację tej firmy. Ja mam już w drugim aucie. W poprzednim tj. w peugeocie 406 przez okres eksploatacji poza wymianami filtrów - nie kosztowała mnie nic. Z BRC jest ten problem, że firma zazdrośnie chroni dostępu do sterownika poprzez stosowanie kodów źródłowych, do których mają dostęp tylko autoryzowane warsztaty, czyli sam nikt nic nie pozmienia w menu, nawet tak prostej sprawy jak zmiana temperatury momentu przełączania Pb-LPG. Nie ma możliwości kupna interfejsu np. na znanym portalu. Tego problemu np. nie ma w przypadku popularnej instalacji STAG. Nie mniej BRC mogę polecić z czystym sumieniem, pomimo że ma swoją cenę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, nawet tak prostej sprawy jak zmiana temperatury momentu przełączania Pb-LPG.

 

Moim zdaniem to jest "plus" na ich korzyść, ponieważ przy instalacji nie grzebie żaden pseudomechanik lub/i użytkownik dzięki czemu na forach nie słychać głosów typu "BRC to bubel" itp. Osobiście znam użytkownika STAG-a, który co drugi dzień podłącza się do swojej instalacji bo już tak namieszał, że z autem cuda się dzieją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!