Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk / szum silnika


vic

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź z ciekawości czy twoje zgłoszenie zostało gdzieś u nich zapisane. Czytałem na forum asx, że koleś zgłaszał jakieś problemy z samochodem kilka razy, i mówili, że ten typ tak ma. A jak w końcu popsuło się na amen, i chciał od nich jakiejś rekompensaty to się okazało, że w historii zgłoszeń tego w ogóle nie było (chcieli przeczekać i im się udało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zgłaszałem już to na gwarancji, podobnie jak "klekotanie" (chodzą jak diesle) silnika jak jest zimny - ten typ tak ma. Od kiedy mi się to zaczęło mam zrobione 40 tys. km.

1,4tce klekocze przy rozruchu na zimno? to chyba jednak nie jest typowe. Pytanie czy nie rozrząd czasem, chociaż podobno ten silnik z nim problemów nie ma...

Mi autko zapala cichutko nawet na największym mrozie.

Czasem klekocze sobie łożysko oporowe sprzęgła, ale to czasem i przestaje jak wcisnę sprzęgło. W sumie w wielu autach tak miałem i sie nie przejmuje.

 

Dodano: 07 maj 2016 - 16:34

Słuchałem dzisiaj - występuje na pewno na biegach 4-6, w zakresie obrotowym 1800-2300 jeżeli jest delikatnie dodany gaz. Jeżeli puszczę pedał lub obciążę bardziej silnik to tego nie słychać. Może jakieś łożysko oporowe?

a na luzie? i z wciśniętym sprzęgłem?, jeśli coś od półosi to powinno i na luzie dawać oznaki bo przecież kręci się tak samo. Chociaż łożyska potrafią i płatać takie figle że tylko przy pewnym obciążeniu wydają dźwięk.

Do tego koła mają różną prędkość w podanym zakresie obrotów przy różnych biegach, więc półosie bym wykluczył.

Rozumiem, ze na postoju tego nie ma, jak przytrzymasz w tym zakresie obrotów silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym samochodzie to klekotanie (taki cichy diesel) mam po zrobieniu 12 tys. km, w drugim była cisza do 20 tys. km. Oba silniki wydają identyczny dźwięk. Występuje głównie jak silnik jest zimny lub gdy temperatura powietrza jest niska.

Odgłosy na luzie i z wciśniętym sprzęgłem sprawdzę dziś albo jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że skrzynia generuje takie dźwięki, albo coś juz blisko kół(np wspomniana półoś). Jeżeli byłoby to coś w silniku to wtedy występowałoby w określonym zakresie obrotów, a wspomniane było że na 3,4,5 biegu przy 80km/h.

Można by tez podejrzewać turbo, ale to raczej trochę inny dźwięk i byłby uzależniony również od obrotów silnika.

Aż wsłucham się jak to jest u mnie.

 

Sprawdziłem- dźwięk jest przy prędkości około 70-80km/h.Występuje również na luzie, znika po odpuszczeniu lub dodaniu gazu.

Moim zdaniem to coś w przeniesieniu napędu(pewnie jakieś łożysko, może i skrzynia). Jak masz gwarancje to walcz i daj znać jak się uda!

Edytowane przez Irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!