Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.9 dci Problem z zegarami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z przebiegiem dziennym i ogólnym. Otóż samochód równo co 41 km kasuje przebieg dzienny, przez co mam błędne odczyty średniego spalania.

Auto ma 4 lata i przebieg 170 000 według licznika.

Co może być przyczyna takiego zachowania zegarów.

Czy ktoś może mi polecić kogoś z okolic Warszawy kto będzie wiedział czego i gdzie szukać ?

 

z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tak od zakupu, kupiłem od osoby prywatnej, nie od handlarza. Auto mam od miesiąca, ale co to ma za znaczenie. Ważne aby ktoś był w stanie mi pomóc.

W renault mi powiedzieli że może być założony emulator przebiegu. Auto ma 4,5 roku i 170 000 przebiegu według licznika. Moze jutra uda mi sie podpiąć pod komputer i zczytac z abs i wtrysków.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie wszystko wróżbitami nie jesteśmy na tym forum i dlatego pytałem od kiedy to występuje i czy masz od początku posiadania auta, na 98% masz zamontowany emulator lub wgrany soft do licznika z emulatorem aby zmniejszyć przebieg i daję 2% na uszkodzony licznik

Najszybciej podstawić drugi licznik i zobaczyć na ile się przepisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można wgrać canblocker do licznika softowy :)

Nowy soft może wgrać serwis, lub ktoś kto ma o tym pojęcie lub ktoś udostępni clipa i mogę zrobić zdalnie czas około 30 - 40 minut

Jak by co to Oktawiusz udostępnia clipa w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg

Robisz korektę licznika,ale przebieg pozostaje w innych modułach łącznie z ABS, ABS rozsyła przebieg do reszty modułów w samochodzie jak zrobisz mniejszy przebieg w liczniku to ABS go nadpisze ale jak włożysz licznik z wyższym przebiegiem to licznik nadpisze do ABS

Zasada jest taka iż przebieg zawsze do góry

A i zawsze można odczytać przebieg z karty

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej własny post!

 

A czy istnieje możliwość, że założony/wgrany emulator nabijał kilometry do przodu ? Spotkałem się z taką teorią przy zakupie megane, że auto wg ksiażki i licznika miało już około 300 tysięcy km, ale rzeczywiście o połowę mniej i stan auta na pierwszy rzut oka to potwierdzał. Został wymieniony licznik, bo podobno zgasł i nowo zainstalowany (używany licznik ) został ustawiony na około 150 tysięcy. Rozumiem, że wymusza się to programowo, ale co wtedy z czujnikami ABS, że nie nadpisują przebiegu ?

 

A i dzienny przebieg również kasuje się sam, przy losowej ilości km. Co ciekawe, przebieg dzienny w głębszym menu ( tam gdzie spalanie, srednia predkosc itp. ) pozostaje bez zmian jak rówież reszta parametrów.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!