Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie otwierają się drzwi kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od wczoraj mam problem z centralnym zamkiem (scenic III 2009) z funkcją hand free. Po przyłożeniu ręki do czujnika w klamce wszystkie drzwi się otwierają oprócz drzwi kierowcy, tak samo jest gdy klikam na karcie otwarcie drzwi. Żeby otworzyć drzwi należy to zrobić od środka. Raz na jakiś czas wszystko działa w porządku(Raz na 20 otwarć). Dodam jeszcze że drzwi zamykają się później prawidłowo. Problem tylko z otwarciem.

 

Podjechałem dziś do wujka który ma "KTRa" tak to się chyba piszę Bosh-a. I wyskoczył faktycznie błąd:

B2840 Przekaźnik centralnego zamka funkcja blokady drzwi kierowcy uszkodzony

B2841 Przekaźnik centralnego zamka funkcja blokady drzwi kierowcy uszkodzony

Po wykasowaniu błędów ponownie pojawił się tylko ten pierwszy czyli B2840

Co zrobić aby rozwiązać problem?

Czy to może być uszkodzona wkładka drzwi?

Kluczykiem da się otworzyć i zamknąć.

post-21756-0-61139600-1462006358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany cały zamek(moduł)miałem tak że raz zamykał i innym razem nie .Działo się tak tylko z drzwiami od kierowcy reszta ok. Po wymianie na nowy problem znikł .Można też go wyjąć i spróbować naprawić silniczek elektryczny w module najczęściej jego usterka powoduje takie objawy . Jest to dość często spotykana usterka w scenikach III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Dziś kolega będzie mi to rozkręcał. I zobaczymy jak to wygląda. Można wiedzieć jaki koszt zamka?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki.

A jeszcze jedno pytanie od czego zależy czy zamek jest 6 pin czy 4 pin?

Dodano: 04 maj 2016 - 10:48

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Nr potrafię zlokalizować tej dźwigni..

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem dzięki. Zamówiłem na Allegro nowy zamek, znaczy sie używany. Sprawny z gwarancja. Pytanie mam jeszcze czy aby nie trzeba go będzie programować do auta? Bo w sumie wcześniej nie pomyślałem o tym.

 

Kupiłem taki zamek:

post-21756-0-04273700-1462372502_thumb.jpeg

Edytowane przez elliotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!