Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

montaż haka megane III i kilka zagwozdek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zabrałem się do montażu haka w mojej megane III 5D HB i.... mam kilka problemów :)

Hak firmy Autohak, moduł własnej roboty tj kilka prostych przekaźników na płytce uniwersalnej.

Niby wszystko proste ale...

1. Sprawa demontażu zderzaka tył - trzeba zdemontować plastikowe nadkola, śruby od spodu zderzaka i domyślam się że plastikowe kołki widoczne po wymontowaniu tylnych lamp tak? Pytanie dotyczące tych "kołków" - powinno się je wykręcać, wyciągać szczypcami czy może wpychać?

2. Wszystkie światła spokojnie podłącze przez najprostsze przekaźniki (pojawia się 12v), ale mam problem ze światłem "stop"... chyba jest sterowane poprzez "zwiększenie częstotliwości sygnału" mam rację? Jeśli tak to skąd wziąć 12 v na stop, żeby przekaźnik zadziałał?

Myślałem o 3cim stopie w klapie, który u mnie nie działa... ale po zdemontowaniu lampy się ździwiłem bo we wtyczce jest na stałe 8v... chyba tak nie powinno być? mimo napięcia lampa nie świeci... Macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Ewentualnie jak to u Was wygląda - jakie napięcie jest podawane po naciśnięciu stopu do 3ej lampy w klapie?

3. Skąd najlepiej pociągnąć 12V do "modułu" żeby komputer nie zgłupiał, a żeby nie trzea było przeciągać go z aku?

4. Czy jest dostępny gdzieś spis kabli który kolor z tyłu jest od którego światła? Pytam bo ułatwiłoby mi to sprawę - montuję gniazdo 13pin, także w lewym boku znajdę chyba wszystkie potrzebne kable, które są również przeciągnięte do lamp w klapie tj przeciwmgielne, cofania etc... mam racje?

Z góry dziękuję za każdą, nawet najmniejszą podpowiedź :) Może się jakoś uda, a jak nie to odwiedzę warsztat :)

Pozdrwiam

 

Dodano: 28 maj 2016 - 22:16

Uporałem się z montażem więc dla potomnych...

 

ad.1

kołki wyciągamy do góry

ad.2

Stop jest sterowany normalnymi 12v... sprawdzałem napięcia przy odłączonej lampie i dlatego myślałem że stop jest sterowany częstotliwością sygnału. Przy sprawdzaniu który kable jest od stopu koniecznie należy pozostawić podłączoną lampę.

ad.3

Pociągnąłem narazie z gniazda zapalniczki - docelowo będzie z aku

ad.4

W wiązce po lewej stronie są wszystkie kable oprócz prawego kierunku

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!