Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie!

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat, ale jestem troszkę zdesperowany i nie do końca odnajduje się w strukturze forum. Na wstępie zaznaczam iż na mechanice samochodu to ja się nie znam w ogóle, dlatego liczę na rady z Waszej strony, żeby zaoszczędzić czas i przede wszystkim pieniądze.

Otóż zdaniem mojego mechanika siadł mi sterownik silnika w mojej Megance. Objawiało się to tym, że kilka razy auto nie chciało mi zapalić - rozrusznik normalnie kręcił, ale nie chciał załapać. Dopiero po kilkunastu próbach załapał (czasem dopiero na drugi dzień). Po podpięciu do komputera u mechanika wykazało błąd czujnika położenia wału. Niestety podczas naprawy okazało się że jest też problem ze sterownikiem (nie wiem czy to w warsztacie coś zepsuli, czy istotnie problem buł już wcześniej). Dochodzę do sedna - mój mechanik nie podejmuje się naprawy, dał mi namiar do jakiegoś magika który ponoć jest dobry w programowaniu, tylko że on chce żebym sam kupił używany sterownik, a on tylko go zaprogramuje. Powiedzcie mi czy jest coś, na co mam w sposób szczególny zwracać uwagę podczas szukania na allegro sterownika? Czy jest sens kupować nowy? Jaki to byłby koszt? Większość wystawionych sterowników jest firmy sagem, brać je czy szukać innych?? Mój samochód- Megane II 2005, 1.6 16V, z gazem (o ie ma to jakiekolwiek znaczenie). Jaki może być koszt zaprogramowania sterownika?

 

Na większość aukcji wystawiający wstawiają w opisie numery sterowników, czy ma to jakieś znaczenie?

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o S3000 to są tanie sterowniki więc najlepiej kupić z tym samym numerem ,mogę przygotować

taki używany sterownik że po zamontowaniu do samochodu odpali (przywrócenie do ustawień fabrycznych).

Proponuje jednak zrobić skrupulatnie diagnozę

ponieważ te sterowniki nie należą do awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję Wam bardzo. Jutro czeka mnie wycieczka do mojego mechanika żeby spisać numery. Pozdrawiam!

Meganka już śmiga - kosztowało mnie to 600 zł za zakup sterownika używanego i programowanie. Czy dużo, ciężko ocenić, dla mnie ważne że po tygodniu znowu jestem mobilny:-)

Edytowane przez Ganias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!