Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dym z kabla masowego przy akumulatorze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Meganka nie daje odpocząć - dziś w czasie jazdy zauważyłem że potrafi mi zgasnąć klima / radio, po chwili się włączyć itd., szczególnie przy jakichś nierównościach.

Później dodatkowo zegary potrafiły paść tj. w czasie jazdy prędkość spadała do 0, resetował się przebieg itp.

Kiedy z kolegą sprawdzaliśmy prąd na odpalonym silniku (na aku jest niecałe 14) zauważyliśmy że na jednym z kabli przy masie zaczęło się kopcić (nawet przy minimalnym obciążeniu tj. praca silnika bez dodatkowych akcesoriów typu klima itp.). Kabel jest czarny, trochę grubszy, za akumulatorem rozchodzi się na 3 mniejsze czarne z białym paskiem i dalej z lewej strony akumulatora wchodzą w wiązkę i gdzieś giną.

Ktoś spotkał się może z czymś podobnym? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił się ciepły?

kiedyś jak odebrałem od mechaniora nie przymocował kabelka do silnika, jak silnik się rozgrzał to izolacja się przetopiła zrobiło się spięcie i cały prąd uciekł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszym przypadku jak się kabel upali tylko polecą bezpieczniki, gorzej: prąd szukając innej drogi spali moduł/komputer etc... w najgorszym - ognisko...

Możliwe że się gdzieś przetarł, któraś śrubka się poluzowała, połączenie zaśniedziało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kabel był gorący w dotyku, wręcz topił izolacje przy samym akumulatorze.

Próbowałem znaleźć miejsce gdzie ten kabel się udaje bo też tropiliśmy w stronę padniętej masy - z tym że tak jak napisałem, rozdziela się na 3 4 mniejsze i znika w wiązce.. potem już nie byłem w stanie go namierzyć.

A czy sam akumulator może coś do tego mieć? Nie wygląda już na najświeższy :)

 

Co do ogniska - profilaktycznie odpiąłem klemy od akumulatora żeby mnie w nocy strażacy nie budzili 8-)

 

Gdzie mogę szukać połączenia aku do masy? Nie chciałbym w ciemno pół auta rozbierać..

 

 

EDIT

Poprawka, jednak rozdziela się na 4 mniejsze kabelki, wstawiam zdjęcie w załączniku.

 

Dodano: 01 cze 2016 - 22:23

Dobra, chyba się sprawa rozwiązała. To było tak proste że aż nie oczywiste. Porozpinałem wszystkie połączenia jakie mi się udało - akumulator, alternator, komputer pod maską i wszystko możliwie wyczyściłem. Poskładałem do kupy i póki co cały dzień był spokój. Temat myślę że można zamknąć :)

post-74980-0-78758900-1464762924_thumb.jpg

Edytowane przez Kolasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!