Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cykanie kierownicy?/wyświetlacza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem dziś odebrałem auto od mechanika, który montował mi gaz, może to mało znaczące ale... No i problem jest taki, że przejechałem 20km i zaczęło dziwnie cykać, nie wiem dokładnie czy to kierownica czy zegary, poniżej załączam filmik. Czy to wspomaganie pada?

 

 

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem filmik z uszkodzoną taśmą gość ma błąd poduszki powietrznej i u niego tak strzela klika, a u mnie bardziej takie cykanie jak bezpieczniki no i zadnych błędów kontrolek serwisów.

 

Tutaj jego filmik

Edytowane przez CristalPol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w MII ale w SCII klakson nie jest po taśmie, piny idą przy taśmie w dół dwoma pinami na pierścienie miedziane na dolnej części obudowy zwijacza. Ogólnie obudowa zwijacza z przełącznikami jest inna ale to może jest identyczne.

Taśmę można sprawdzić przez demontaż jej z pod kierownicy i uruchomieniu samochodu bez niej, najwyżej wyrzuci ci błąd poduszki który po złożeniu wszystkiego do kupy powinien zniknąć, w pamięci się zapisze ale tym się nie ma co przejmować. Możesz odpiąć akumulator choć nie musisz, możesz po prostu po otwarciu drzwi odczekać aż zgasną wszystkie światła a samochód przejdzie w tryb oszczędności/wyłączy wszystkie systemy (15/20min); wyjmiesz poduszkę z kierownicy, poodpinasz wtyczki z pod kierownicy, odkręcisz kierownicę, zdemontujesz tzw: pająka/zwijacz kompletny i odsuniesz go na bok, przykręcisz ponownie kierownicę, pamiętaj aby wpiąć wszystkie wtyczki pod zwijaczem aby nie pojawiły się dodatkowe błędy włączników jeśli będziesz je odpinał. Uruchamiasz samochód i sprawdzasz, jeśli nie słychać tego dźwięku to masz winowajcę, jeśli dalej będzie się pojawiać to raczej coś w kolumnie kierownicy/wspomaganiu elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ale jest zonk ponieważ dziś wracałem do domu 40km i ani widu ani słuchu , jedyne to co usłyszałem to przy kręceniu szybko kierownicą słychać jakby właśnie jakąś taśma się nawijała ale to chyba normalne po za tym cisza aż miło więc sam już nie wiem cóż to

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!