Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ostrzegam przed zakupem tego egzemplarza


zaboleqqq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chodzi o to ogłoszenie: http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4-tce-130km-41-tys-km-6-biegowy-climatronic-oplacony-ID6ynLD5.html#755fb37fea

Dostałem zdjęcia z lekkiego dzwonu z przodu (wyglądało jakby w murek walnął czy cuś) ale ten mały dzwon to chyba tylko przykrywka była. Zapewniał o oryginalnym lakierze i ogólnie żadnych innych usterek.

Sprzedający zgodził się podjechać z autem na lawecie do ASO i się zaczeło...

Raz, że akumulator padł ale to sobie szybko poradziliśmy. Natomiast fakt, że czujnik lakieru w nadkolach nie łapach bo tyle szpachli było to już trochę się wkurzyłem. Ogólnie oryginalny lakier był tylko na dachu i masce. Cała reszta robiona a prawy bok tak grubo szpachlowane, że głowa mała.

 

Powiedziałem, że nie biorę tego złomu i zacząłem go objeżdżać, że zmarnował mój czas i paliwo na dojazd (+ mandat po drodze...) a on na to, że jak nie my to ktoś inny...

 

Powoli zaczyna mijać mi ochota na kupno auta bo co egzemplarz to gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak szczerze... Czego się spodziewałeś? Taka cena za auto z takim przebiegiem? Na Zachodzie nawet "auta od dziadków jeżdżące tylko w niedzielę do kościoła" mają w tych rocznikach choćby 100 000 km. Skoro jest tak niski przebieg, to:

- cofany,

- wiecznie w serwisie,

- bity jeden raz lub wielokrotnie.

Skoro taka cena jest w Polsce, to ile on musiał kosztować we Francji? 3 500, 4 000 euro? Tyle we Francji kosztuje przeciętne Megane II, a nawet więcej. Jeżeli koniecznie chcesz mieć auto nieskażone jeszcze polskimi drogami, to polecam samemu wybrać się do Niemiec czy Francji i samemu sprowadzić samochód. Dużo pewniejsze niż zakup auta u handlarza w niskiej cenie. I niestety handlarz ma rację. Jak nie Wy, to niestety ktoś inny kupi ten złom i będzie miał ogromny problem w momencie wypadku, bo to "coś już nigdy bezpieczne nie będzie. Inną opcją jest zakup nowego auta, choć wiadomo jakie są polskie realia. Ja na Twoim miejscu całkowicie odpuściłbym handlarzy i szukał prywatnych egzemplarzy bądź bezpośrednio za granicą. W przypadku zagranicznego egzemplarza barierą mogą być koszty podróży, czas oraz język, ale dla chcącego i upartego to nic trudnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni regularnie przeglądam ogłoszenia i praktycznie 99% jest od handlarzy. We Wrocku ogólnie słabo z autami, sama padaka jak patrzę. Nie boli mnie "trochę" bite auto jeśli jest zrobione zgodnie ze sztuką blacharską/lakierniczą + mam foto jak ten dzwon wyglądał ale nie potrafię zrozumieć tego wciskania kitu. Koleś myślał, że jak przyjedzie pod ASO to go czujnikiem nie zmierzymy? Nie każdy jest frajerem przecież...

 

I tak, sprawdziłem sobie ceny na mobile.de tej meganki czy nawet mazdy 3 i co? I w PL praktycznienie ma aut w tych cenach bo nikt ich nie wozi/nikt nie kupuje :). Po prostu się to nie opłaca bo ludzie wolą w tej cenie kupić coś używanego z PL salonu. Może mobile.de nie jest do końca miarodajne bo jednak ostatnio w niemcowni drogo a auta cenami też potrafią się tam masakrycznie różnić.

 

Dwa przykłady mazdy 3 nad którymi się zastanawiam i jedyne co mi przychodzi do głowy to "jak mocno bite były".

http://otomoto.pl/oferta/mazda-3-1-6-benzyna-klimatronik-ideal-55tkm-ID6yiEpT.html

http://otomoto.pl/oferta/mazda-3-1-6-benzyna-i-klimatronik-oryginal-pelen-serwis-ideal-82tkm-ID6ymkPh.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, TCe potencjalnie wartych wycieczki żeby je obejrzeć, jest w Polsce w ogłoszeniach średnio 2-4 sztuki, dlatego nawet takiego nie szukam. Sprowadzanymi się w ogóle nie interesuj, szkoda czasu. Z Francji opłaca się ściągać tylko po wypadkach albo w marnym stanie. Z Belgii - tylko te których tam właścicielowi nie uda się sprzedać, tam przed sprzedażą musisz zrobić drogi i bardzo szczegółowy przegląd i dostajesz z tego raport który musisz dać kupującemu, a złom idzie do Polski. Z Holandii to w ogóle, 99% to kręcone ulepy z największej w Europie giełdy w Utrechcie. Niemcy to chyba wiesz...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!