Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

komunikat "usterka elektroniki"


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Parę dni temu zmieniłem żarówkę mijania. Wsiadam rano w samochód, przejeżdżam 3km i wyświetla się komunikat "usterka elektroniki". Wracam z pracy to samo. Następnego dnia taka sama sytuacja, dodatkowo wyświetla się "sprawdź ESP".... Kolejnego dnia to samo. Czwartego dnia wpadam na "genialny" pomysł i rano pół drogi bez świateł... po włączeniu za chwilę komunikat. Na powrocie w ogóle bez świateł 10km i zero komunikatów. Na 90% jestem pewny, że coś te światła mieszają :/ W przyszłym tygodniu podjadę na CLIPa. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Jakiś bezpiecznik padł, kostka od żarówki naruszona? Tylko co ESP ma do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie ładowania akumulatora. Jeżeli jest za małe to nie doładowuje akumulatora ponieważ "nie starcza" mu napięcia. Wtedy wymień regulator napięcia. Prawidłowa wartość napięcia akumulatora pracującego w instalacji elektrycznej pojazdu przy załączonym silniku jest 14,0V-14,4V (ładowanie), natomiast napięcie spoczynkowe podczas postoju (silnik wyłączony) wynosi 12,5V-12,80V.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 dniach stania napięcie 12,25V........ później sprawdzę na uruchomionym silniku

 

Dodano: 15 cze 2016 - 07:17

Na uruchomionym 14,3V. Odkryłem powód komunikatów. Po włączeniu mijania zapalają się również trzy światła od stopu.... Pewnie w wiązce między budą a klapą ponownie mam przebicie.

 

Dodano: 15 cze 2016 - 20:34

Dziś jeszcze odkryłem, że przy wyłączonych światłach a naciskaniu na pedał hamulca zapalają się przednie postojowe :) Choinka pełną gębą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie przebicie, takie objawy przeważnie daje brak masy. Będziesz musiał sprawdzić punkty mocowania masy przy tych wiązkach których światła "szaleją", czy nie są zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtorek jestem umówiony na wymianę oleju i przy okazji sprawdzą. W dzisiejszej rozmowie również padła sugestia, że to problem z masą

 

Dodano: 23 cze 2016 - 10:56

Winna była tylna żarówka od stopu/pozycji....... Spaliła się i elektryka wariowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!