Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chyba rozwiązałem problem który dotyczy otwierania i zamykania drzwi z karty w aucie w których nie ma HF. Sprawdźcie sobie wtyczki od wszystkich drzwi gdzie są zawiasy może są zaśniedziałe wtyki. Trzeba odłaczyć i przeczyścić. Jak wsiadałem do auta to nie miałem problemu z zamknięciem od środka przyciskiem auta. Dlatego stwierdziłem że jeżeli pilot nie działa z zewn. to musi być pierdoła.  U mnie zadziałało. Jak już pisałem sprawdzić czy wtyczka przy drzwiach nie zasniedziała. Wystarczy że jedna wtyczka nie kontaktuje i nie otwiera się auto. Narazie unie działają wszystkie zamki. Sprawdźcie. Może pomoże. Pozdrawiam

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby zamknąć wszystkie zamki bez użycia karty należy :

Siedząc w aucie przy otwartych drzwiach kierowcy (uchylone), wciskamy i trzymamy około 7 sekund przycisk w kabinie od zamykania otwierania drzwi. Po tych 7 sekundach usłyszymy blokowanie wszystkich zamków. Wychodzimy z auta zatrzaskujemy drzwi i wszystkie zamki są zamknięte. Do czasu wyschnięcia modułu tylko tak zamkniemy nasze megi :) no i rzecz jasna otwieramy kluczykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie nie było problemu ze wtyczkami pomiędzy drzwiami a nadwoziem, ale i tak odczepieniu wtyczki i przeczyściem. Ale dalej mam problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi. Zdarza się że podchodzę do auta i naciskam na karcie przycisk otwierania drzwi to się otwierają za pierwszym przyciśnięciem. A czasami muszę naciskać kilka razy. Zauważyłem że jak docisne kartę na środku to otwiera. Co może być z tymi kartami nie tak. Ponieważ zaczęło się to dziać tak nagle. Już nie mam pomysłów na ten centralny. A może by tak dołożyć nowy centralny zamek jako drugi. Podpinając się w ten fabryczny. Jak myślicie. Tylko jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem  możliwe w końcu fachowiec robił mi te kart wcześnie ponieważ nie mogłem odpalić auta nie widziało immobilizer. Ale naprawił i było ok. po jakimś roku przestały działać przyciski (tzn jak nasikam kilka razy przycisk żeby otwierał i dociskam kartę((tak na środku)) - wtedy otwiera i zauważyłem że jak podejdę bliżej do auta to lepiej reaguje. Rozebrałem kartę i okazało się ze piny zaznaczone poniżej były słabo przylutowane.

 

Natomiast mam pytanie odnośnie zdjęcia nr 2. Czy tam gdzie zaznaczyłem na niebiesko powinno coś być ( ewidentnie jest coś odłamane) . Ponieważ inne karty mają jakiś (jak to nazwał element) a ja tu nic nie mam). Podobno odpowiada to za baterie. czy coś odpadło dlatego nie działa ? Jakość zdjęcia porażająca ale to tylko na szybko fotki zrobione wiec skupmy się na opisie. he

1.jpg

 

2.jpg

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!