Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba - opuszcza zamiast podnosić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj niestety spotkała mnie niemiła niespodzianka z MII.m Mam wersję 5 drzwiową z elektryczną szybą kierowcy i pasażera.

Po pracy opuściłem szybę od kierowcy na chwilę aby przewietrzyć w aucie, po chwili chciałem podnieść ale szyba dalej się opuszczała aż do końca, a następnie zero reakcji na przycisk podnoszenia.

Ostatecznie rozebrałem całe drzwi kierowcy. Odkręciłem również kółko z linkami od silnika tak że widzę jak się obraca wał silniczka. Zaobserwowałem ze niezależnie od tego czy chce podnieść czy opuścić szybę silnik kręci się w tę sama stronę - tak aby opuścić szybę. Z tego co wyczytałem to sterowanie silniczkiem odbywa się na zasadzie zmiany polaryzacji, a tutaj tego nie zaobserwowałem. Co może być tego przyczyną? Mógł paść sterownik albo przełącznik lub coś innego. Jak najlepiej to zdiagnozować? Przełożyć na chwilę silniczek od drzwi pasażera? Przeglądałem działy oraz książkę serwisowa Megane ( dział 87D-ELEKTRYCZNY PODNOŚNIK SZYB) i nie znalazłem gdzie jakie napięcie powinno być w przypadku podnoszenia i opuszczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamiGo - od tego zacząłem, wyłączyłem akumulator i przyuczenie niczego nie dało.

Rosol - jeśli bym chciał jechać do mechanik to od razu bym to zrobił, a tutaj szukam przyczyny problemu.

Jest gdzieś rozpiska pinów gdzie jaki sygnał jest podczas sterowania? Wieczorem postaram się rozebrać na nowo i przyuczyć szyby, zobaczymy czy coś to da.

 

Dodano: 15 cze 2016 - 09:17

Rosol - strona się przyda, bo widzę że mają duzo ciekawych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!