Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering Check + brak wskazań prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno kupiłem Megane II 1.6 16V '04 i komputer pokazuje komunikat "STEERING CHECK" i świeci się SERVICE, byłem na kompie u speców ale nie mają pojęcia co to jest. U nich wyskoczyły błędy P0080, P0040, i P0001, które pojawiają się po każdym uruchomieniu silnika.

Prócz tego świeci mi się komunikat "TYRE PREESURE SENSOR FAULT", ale to oznacza, że nie mam czujników ciśnienia powietrza w oponach.

Proszę o pomoc, może ktoś z Was miał już taki problem, albo wie co to za błędy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat :-D

 

Mam Meganke II z 2003 roku benzyna 1.4 mam następujący problem.

Podczas jazdy czasami wyświetla mi sie na komputerze "Steering check", w tym momencie wskazówka predkości spada do zera, w najgorszym wypadku włączają sie wycieraczki i wszystkie kontrolki, dodam że silnik chodzi w tym momencie bez zarzutu. Może ktoś miał podobny problem do mojego wiec prosze o poradę co to może być. Z góry dzieki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolejnym komunikatem może być steering fault - i to już gorzej

ja tak miałem - sterownik elektrycznego układu wspomagania

Twój komunikat może świadczyć o przegrzewaniu się silnika wspomagania lub elektroniki sterownika

ale moge się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Jak w temacie. Mam problem...

 

Moje auto to Grand Scenic II 2005r. 1.9 DCI 130 KM. Wyjechałem w piątek z warsztatu. Miałem sporą naprawę. Wymiana praktycznie całego układu kierowniczego (cała nowa przekładnia, tuleje ławy silnika, łączniki drążka stabilizatora, tuleje wahacza oraz poduszki stabilizatora). W trakcie naprawy w serwisie powiedzieli mi, że w traksie trakcie montażu urwali taśmę od poduszki powietrznej w kierownicy (pewnie przekręcili kierownicę o jeden obrót w traksie trakcie wymiany przekłądni przekładni). Wysłali ją do naprawy na swój koszt. Po wyjeździe z warsztatu wszystko wreszcie cacy. Pojechałem w trasę i po 600 km wyjeżdżając z parkingu zaświeciła mi się kontrolka service z komunikatem "check steering". Zastanawiam się bo gdzieś wyczytałem, że może to być z powodu uszkodzenia taśmy air baga. (czyżby źle ją naprawili?)

Dodam, że wszystko jest w porządku. Nie zauważyłem żadnej różnicy podczas jazdy (wspomaganie działa, auto prowadzi się dobrze, żaden z systemów nie przestał działać).

Proszę o podpowiedź bo w poniedziałek mam zamiar reklamować naprawę i nie chcę aby serwis potraktował ten komunikat jako nowej usterki.

Drugie pytanie czy jest możliwość odczytania kodów błędów bez klipa? Jeden z serwisantów kiedyś powiedział mi, że jest taka możliwość z poziomu pulpitu.

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

 

Dodano: 23 gru 2013 - 22:56

Problem rozwiązany.

 

Byłem dzisiaj w serwisie. Błąd dotyczył czujnika kąta skrętu. Błędnie przeprowadzono zbieżność i na dłuższej trasie wyszły niezgodności w kątach. Jestem umówiony na poprawienie zbieżności i problem ma zniknąć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, również mam błąd "Steering Check" ale dodatkowo świeci się kontrolka poduszki. Auto normalnie pali, nie ma żadnego problemu, po za tym, że po prostu to występuje i mnie irytuje. Miał może ktoś taki przypadek? Z góry dziękuję za pomoc i porady :)

 

Edit:

Przyczyną palącej się kontrolki poduszki była pęknięta taśma w zwijaczu. Po naprawie, "Steering Check" zostało, ale to odłożyłem na inny raz, prawdopodobnie blokada kierownicy jest uszkodzona.

Edytowane przez DamianDJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam ten problem, świeci się "steering check" + "service". Auto zachowuje się normalnie, wspomaganie działa, niedawno miałem sprawdzaną geometrie, mało tego po podłączeniu komputera diagnostycznego nie znalazło żadnych błędów poza poduszką (kostka pod fotelem kierowcy). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Połączono z istniejącym tematem.

Witam. Ostatnio wymieniałem końcówki i drążki kierownicze. Ustawiana była zbieżność i się zaczęło... "Steering Check" + "Service". Byłem na reklamacji żeby poprawili i poprawili, samochodu nie ściąga lecz niestety ciągle są błędy. Przed reklamacją było tak że chociaż mogłem na postoju ustawić kąt zerowy kręcąc kierownicą w lewo i prawo i było spokojnie na 1-2 dni, a teraz po odpaleniu silnika (lub na samych kontrolkach) pomarańczowa ikonka "Service" miga szybko i jak ruszę kierownicą na boki pali się ona światłem ciągłym i jest komunikat "Steering Check". Do wymiany drążków wymontowałem maglownicę bo tak mi było wygodnie. Przy wymianie zmieniałem też zwijak, bo wstawiałem za jednym razem tempomat. Dla pewności wczoraj sprawdzałem czy to wina zwijaka, ale jest to samo. Nie wiem już co jest grane. Nie mam też pewności czy przekładnia kierownicza nie jest przekręcona o jeden obrót w którąś stronę. Gdyby to było pomocne wersja softu w mojej Megance to 9.03 rocznik 2004, hatchback 1.5 dci 82 KM.

 

Pomóżcie !

 

 

SAM ZNALAZŁEM PRZYCZYNĘ. NALEŻAŁO Z FUNKCJI KOMPUTERA ZROBIĆ ADAPTACJĘ UKŁADU KIEROWNICZEGO( ROZMIAR KÓŁ, KĄT KIEROWNICY) NIE MIAŁEM TEGO ROBIONEGO NA CLIP-ie TYLKO NA DIAGNOSTYCE "CDIF3" I JEST CACY

Edytowane przez szymekwt19i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Wyskoczył mi komunikat steering check i od tego czasu nie działa mi wskazówka prędkości, oraz wszystkie wskazania komputera takie jak spalanie, zapas benzyny w km, dzienny przebieg km i nie jest naliczany ogólny przebieg.

I tu moje pytanie, czy winna może być spowodowana tym że z tyłu mam odłączone dwa czujniki ABS? raczej wątpię.

Czy to wina czujnika prędkości na skrzyni ? Jeśli tak to gdzie on jest ile kosztuje i jak wymienić :P ?

Ahh zapomniałem dodać że teraz aby wyłączyć silnik muszę kliknąć dwukrotnie przycisk Start/STOP

 

Moje objawy są całkowicie inne wiec nie rozumiem łączenia tematów. Fakt błąd wyświetlany ten sam ale znalazłem już wiele powodów jego wyświetlania ale objawy były inne i rozwiązania też.

Edytowane przez Shimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!