Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki zawieszenia przód prawa strona


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem szczęśliwym posiadaczem Scenica 2 z ponad stu konnym 1.5 dci z 2008 roku o przebiegu 110 tyś. Bardzo szanuje moje auto i jeszcze ani razu mnie nie zawiodło od czasu kiedy francuz mi je oddał (przy 70 tyś)

Jedynym mankamentem auta są obecnie stuki w zawieszeniu, które na moje ucho dochodzą z z prawej strony z przodu.

Co do tej pory zrobiłem:

1) Wymieniłem łączniki stabilizatora

2) Byłem u kilku mechaników , którzy kazali pomóc w rozchuśtaniu mojego scenica i czegoś tam słuchać (niesyty nic nie usłyszeliśmy)

3) Byłem na stacji diagnostycznej na szarpakach i też diagnosta niczego nie stwierdził.

Jak się objawia to stukanie ? .... i to jest dziwne nie zawsze stuknie na dołku czasami tylko na progu spowalniającym, ale dość często potrafi stuknąć przy delikatnym skręcie.

I tu zaczyna sie mój dylemat co dalej zrobić ?

Na forum wskazywane są często inne przyczyny:

1) gumy stabilizatora

2) poduszka silnika

3) sworzeń wahacza

4) gumowe tuleje sanek

5) łożyska - poduszki amortyzatora

I bądż tu człowieku mądry...:(

Tak naprawdę oprócz porady jak teraz postępować i co sprawdzać potrzebuje rónież info czy macie najlepiej gdzieś w okolicach zachodniej czesci Wa-way (jestem z Grodziska MAz) jakiegoś zaufanego mechanika który szybciutko zdiagnozuje na co cierpi mój scenic zanim przepłacę jakimś laikom za wymiane wszyskiego w bliżej nie zdefiniowanej kolejności.?

Proszę pomórzcie ?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ostatnio zaczęło stukać, wymieniłem łączniki stabilizatora. Dalej stuka. Zacząłem szukać i się okazało, że lewy przód ma zapewne wybitą końcówkę drążka. Wystarczy podnieść samochód lekko, by koło się oderwało od ziemi i poruszać w płaszczyźnie skrętu (łapiesz za koło na godzinie 9 i 15 i próbując skręcić koło szukasz luzów). U mnie był, dość spory. Czekam teraz na paczkę, dam znać czy pomogło.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wyrobione gumowe tuleje sanek i pierwszymi objawami był stuk tylko podczas odpalania silnika - stawiałem na łapy silnika, a okazały się tuleje sanek. Nie wiem czy przy mniejszym silniku też tak może być (ja mam 2.0T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!