Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat - nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wizycie w serwisie (W-wa, Al. Jerozolimskie, wymieniany był czujnik położenia fotela kierowcy), samochód przestał zupełnie reagować na włączenie Regulatora bądź Ogranicznika prędkości. Przełączam przycisk i jest zero reakcji na desce rozdzielczej, nie reaguje też na przyciski z kierownicy. Podejrzewam, że "fachowcy" zapomnieli mi przyłączyć jakiejś kostki.

Czy może wiecie, gdzie powinienem tego szukać?

 

/ Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od reklamacji

Jak nie to przełącznik w tunelu będzie odłączony lub auto nie miało tempomatu i ktoś dołożył a serwis zrobił aktualizację oprogramowania w sterowniku i tempomat wyleciał z konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pierwszym właścicielem, tempomat był od początku. Podczas wizyty w serwisie, miałem wgrane nowe oprogramowanie do radia, ale to chyba nie powinno mieć wpływu. W weekend rzucę okiem na tunel, tam gdzie jest przełącznik. Jeśli to nic nie wniesie, w przyszłym tygodniu wybiorę się do serwisu. Dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie opcje które mi się przydarzyły z tempomatem. Każda ingerencja w zapłon wyłącza z automatu tempomat ( w moim przypadku odłączałem i czyściłem przepustnicę), druga opcja (choć jak byłeś w ASO mało możliwa), konfiguracja kompa innym urządzeniem niż CLIP również dezaktywuje tempomat. Najprostsza sytuacja w twoim przypadku to podjechać na aleje i niech na swój koszt sprawdzają CLIPEM co się stało - może tylko jest dezaktywowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik miał akcję serwisową i przy przeglądach są wgrywane nowe oprogramowania. Był przypadek na forum, że po aktualizacji przestał działać tempomat. Moim zdanie szukanie przyczyny samemu to strata czasu, na 99% czegoś nie aktywowali i bez podpięcia do komputera się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się.

 

Od jakiś 3 miesięcy mam podobny problem, z tym że nie było nic w aucie poza zawieszeniem grzebane ;-)

Podłączałem samochód pod CLIP i wyszło, iż guziki z kierownicy działają, tempomat aktywny (tak powiedział pan z nieautoryzowanego serwisu), nie hula tylko przełącznik z konsoli środkowej.

 

Czy to może być wina oprogramowania czy jednak trzeba pogrzebać przy tych guzikach??

Edytowane przez muuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!