Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moduł zabezpieczeń i połączeń-kostki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Panowie mam problem, który ciągnie się od klimatyzacji- przerzuca w clipie ze sterowania automatycznego na manualny.

Mechanicy obstawiali moduł zabezpieczeń i połączeń znajdujący się w komorze silnika obok akumulatora po prawej stronie.

Zakupiłem używany moduł, ale podczas wymiany rozleciała mi się biała kostka o oznaczeniu MN.

Szukałem w schematach trochę się dowiedziałem, ale po podłączeniu auto nierówno chodzi obroty spadają na 500 obr/min.

silnik 1.6 16v K4M + LPG.

 

Kostka MN -kolory kabli - jak mam podłączone

 

Biały łososiowy(grubszy) Pin 1

Biały (grubszy) Pin 2

Zielono łososiowy (grubszy) Pin 9

Pomarańcz (cienki) Pin 5

Pomarańcz (gruby) Pin 10

Biały (cienki) Pin 11

Brązowy(cienki) Pin 12

Żółty (cienki) Pin 14

 

W module nie ma takich pinów jak 4,7,8,13,16. więc można je wykreślić.

 

Panowie na pewno jest ktoś bardziej w temacie, gdyż nie ukrywam mistrzem w elektronice nie jestem, ale jak widać troszkę czasu poświęciłem, więc nie czekam tylko na gotowce i na pewno nie idę na łatwiznę, po prostu wiem, że mam namieszane w tej kostce dlatego auto wariuje z tymi obrotami i w ogóle.

 

Pozdrawiam.

post-79478-0-47308000-1466937102_thumb.png

post-79478-0-55100800-1466937121_thumb.png

post-79478-0-52773100-1466937140_thumb.png

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem ze swoimi schematami i wychodzi na to że masz dobrze podłączone. Może zły UPC kupiłeś? Powinien być od benzyny i z tym samym poziomem wyposażenia czyli N1,N2 lub N3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!