Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłokietnik - jak to zrobić


pewe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Posiadam Scenica wyposażonego w fabryczny podłokietniki z ciekawością śledziłem "walkę' kol.Tkj z tematem .Niestety dopiero teraz mogłem się zalogować , więc trochę po herbacie ale może komuś się mój post przyda.

Otóż ,mimo że auto bogato wyposażone w schowki zamarzyło mi się przerobić podłokietnik oryginalny na schowek.

1.zdjąłem gałkę (wyciągnąć okrągłą zaślepkę płaskim śrubokrętem+ 2torxy)

2.oderwałem na siłę wierzch od podstawy-mocowany na wcisk. Cześć plastikowych bolców urwała się.

3.wyciąłem dokładnie lutownicą żeberka wzmacniające w bazie i pokrywie.

4.wykleiłem cienką gąbką wnętrza obu elementów i zaślepiłem komory aby uzyskać płaskie powierzchnie a następnie okleiłem na butapren czarną skórą ( skórzana kurteczka z ciuchlandu a 1 zł)

5. z tyłu plaski zawias czarny ze szrotu ( tu od podłokietnika Hyundai Sonata starego typu)

6.z przodu przykręciłem we wnętrzu 2 blachowkrętami czarną płytkę plastikową o grubości 2 mm nad klawiszem zwalniania podłokietnika a do niej i pokrywy przymocowałem mały zatrzask magnetyczny od starej torebki.

7. pod obicie tapicerskie z wierzchu podłożyłem gąbkę 3 mm .

 

Rzeźbienie trwało 3 dni bo prototyp ale efekt całkiem całkiem i co najważniejsze działa dość dobrze. Schoweczek jest płytki ale sporo płaskich drobiazgów mieści.

Pokrętło służy do regulacji twardości fotela w części lędźwiowej.

Ale ciągle było mi mało i dokupiłem na All podłokietnik mocowany do tunelu.Model najprostszy bez "wsiowych" bajerów za ok 40 zł.

Ten dostani sprawdza się doskonale ale nie jest przykręcony tylko przesuwany bo kolidowałby z zapinaniem pasów i hamulcem ręcznym.

Troszeczkę mi przeszkadzało na początku ale szybko przyzwyczaiłem się i nawet ukochana kobieta powiedziała ; no, może być, co u niej wygląda na najwyższy stopień pochwały!

Reasumując : materiały(skóra ,gąbka,zawias płaski,zawias magnetyczny ,6 czarnych blachowkrętów i dobry butapren) + chęci + 3 dni dłubaniny.

Wracam do foteli kol.Tkj. Moim zdaniem a wygląda ,że mamy zbliżone wersje z tapicerką tzw. pół skórą, najlepszym rozwiązaniem jest przełożenie obić fotela.

 

Uwaga: koniecznie rozepnij akumulator bo musisz odpiąć złącza poduszek i napinaczy pirotechnicznych po fotelami a tego NIGDY NIE robimy pod napięciem dla własnego bezpieczeństwa i redukcji ewentualnych kosztów.

 

Dla mnie (184 i 90 kg) fotel kierowcy ma za nisko pod kolanami i dołożyłem z przodu pod obicie prostokątny pasek kokosa o grubości 30mm i szerokości siedzenia. Podobnie można wyprofilować boczki siedzenia ale mi się nie chciało.

Ewentualna prośba o foty na priv.

Pozdrawiam udoskonalaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłokietnik już w aucie <czerwona>.

Zeszło mi co prawda cała sobotę na przeróbce, ale było warto. Teraz to mam istny Mix fotelowy: stare sanki (nie chciało mi się ich odkręcać od podłogi)-nowe stelaże; starą tapicerkę-nowy podłokietnik; zamienione siedziska prawy z lewym (pasażera było mniej wypier....dziane ;-) ); tymczasowo nowe zagłówki (jakieś większe są i lepiej wyprofilowane ale nie w tym kolorze co trzeba); dodatkowo wyprofilowane siedzisko kierowcy 8-) .

Prónd oczywiście odłączyłem 0,5 godz. przed robotą.

 

 

Wracam do foteli kol.Tkj. Moim zdaniem a wygląda ,że mamy zbliżone wersje z tapicerką tzw. pół skórą, najlepszym rozwiązaniem jest przełożenie obić fotela.

Niestety nie jest jak piszesz kol. chrzan49. Ja standardowo mam w aucie fotele w pełnej (i prawdziwej) skórze w kolorze granatowym.

Natomiast kupiłem 2 fotele z 11.2002r w czarnej tzw. "półskórze" czyli to co u Ciebie. Stąd konieczność przekładania samych stalaży.

Przy okazji muszę skrytykować fotele "półskórzane" produkowane po 2000r.

Te niby wstawki skórzane, to coś co tylko z grubsza przypomina skórę. Ja to mogę nazwać najwyżej jako "skóroskaj". Fakt, że nie niszczy się tak jak prawdziwa skóra (nie widać rys, przetarć i pęknięć na wierzchniej barwionej części tapicerki, ale wrażenia organoleptyczne są zdecydowanie na niekorzyść w stosunku do prawdziwej skóry. Widać Renault postanowiło ciąć koszty :-/

Jako ciekawostkę mogę podać fakt, że fotele w pełni skórzane są Made in France, natomiast "półskóry" są Made in....Poland (InterGroclin).

 

[ Dodano: 2008-09-15, 12:26 ]

Jeszcze mi się przypomniało.... Zupelnie przypadkiem odkryłem 2 dosyć istotne dla szerszego grona, cechy foteli Scenica I i zapewne Megane I.

 

1. Odkryłem jak bardzo prosto można wykasować luzy na oparciu. Może nie w 100%, ale gdzieś w granicach 70-80%. Sposób kasowania luzów będzie widoczny na fotkach które niebawem dołaczę.

 

2.

Dla mnie (184 i 90 kg) fotel kierowcy ma za nisko pod kolanami i dołożyłem z przodu pod obicie prostokątny pasek kokosa o grubości 30mm i szerokości siedzenia.

Pewnie nikt o tym nie wiedział, że konstruktorzy foteli przewidzieli taką ewentualność i wprowadzili w stelażu rozwiązanie dające możliwość podniesienia/obniżenia przodu siedziska o 5 cm. Można to wykonać bez zdejmowania tapicerki. Sposób regulacji będzie uwidoczniony na fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.Sorry za przerwę ale padł mi system i dopiero dziś odebrałem od "czarodzieja".Koledze Tkj podziekowania za bardzo interesujące posty.

 

Swoje fotki z przeróbki podłokietnika zamieszczę jutro i czekamy na foty Tkj o metodzie podwyższenia foteli Scenica.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty będą może nawet w nocy .Właśnie padła mi Renia (chyba immo) i wróciłem taxi do chatki.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-09-20, 00:12 ]

Mówisz,masz.Na focie nr 7 uszkodzenia tapicerki o której pisał kol.Tkj po 70 tkm,w dniu zakupu.Po 15 tkm ni powiększyły sie.Tylko fotel kierowcy po zewnetrznej.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-09-21, 18:50 ]

No to nam kol.Tkj zaniemógł.Typowe.

Pozdrawiam

post-10916-1221849789_thumb.jpg

post-1-1221849789_thumb.jpg

post-1-1221849790_thumb.jpg

post-1-1221849791_thumb.jpg

post-1-1221849792_thumb.jpg

post-1-1221849793_thumb.jpg

post-1-1221849794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do swojej Reni dokupiłem podłokietnik uniwersalny (czyli za niski do scenica) cza było go troche zmodyfikowac <czerwona> pierwsze przerobki nie powiodły sie bo był zbyt luzny i gibał sie na boki pozatym ciezko było zapinac pasy i zaciagac reczny. Po wielu probach wymysliłem takie cos

59206465nr2.th.jpgthpix.gif

podłokietnik daje sie podniesc do góry

31900533zv6.th.jpgthpix.gif

moze wykładzina niejest zbyt donrze dobrana kolorystycznie ale to był najbarzdiej zblizony :-/ 44936860tn9.th.jpgthpix.gif

41245404jr5.th.jpgthpix.gif

napewno niejest to oryginalny podłokiet ale jak sie niema co sie lubi to sie lubi uniwersalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie, że nie wystawiłem jeszcze fotek.

Zdjęcia są porobione i w połowie poopisywane, ale od miesiąca mam taki młyn w domu i pracy, że nie bardzo mam czas na sen nie mówiąc już innych rzeczach :-( .

Proszę jeszcze o trochę cierpliwości. Jeszcze z tydzień (a może i wcześniej) i się powinno przewalić najgorsze.

A wtedy na pewno dokończę opisywać fotki i zamieszczę je na forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!