Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłokietnik - jak to zrobić


pewe

Rekomendowane odpowiedzi

no i zrobiłem jak predzej pisałem,zostało mi tylko okleic wykładzinką blachę i bedzie cacy,nawet dla CB znalazło sie miejsce .Kilka foci jak to na gotowo wygląda

p1250605do1.th.jpgp1250606vz7.th.jpg

wyglad od tyłu

p1250608nq6.th.jpg

p1250609rw2.th.jpg

a tu widac mocowanie podstawy

p1250611dd6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w mnie jest fabryczny podłokietnik tyle, że ... przekręcony, taki juz kupiłem

Siłowałem się z tym troche ale w żaden sposób nie mogę tego ustawić tak jak byc powinno macie jakies pomysły?

Do pewnego momentu da sie go przekręcić ale jak juz jest pionowo to ani rusz:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Co prawda z wielkim opóźnieniem, lecz w końcu się zmobilizowałem i zamieszczam obiecaną fotorelację z operacji montażu oryginalnego podłokietnika:

 

1. Na wstępie od razu mówię, że nie da się bezinwazyjnie domontować podłokietnika do fotela, który nie był w niego fabrycznie wyposażony !

Ja kupiłem używany fotel z z fabrycznym podłokietnikiem, i przekładałem stelaże ponieważ ten fotel miał tapicerkę typu "półskóra", a ja w aucie mam "fullskórę" i w dodatku w innym kolorze.

 

Aby wyjąc fotel z auta trzeba odkręcic go od podłogi razem z sankami (co może byc trudne, ponieważ śruby są pod podłogą), lub odkręcić go od sanek. Ja wybrałem, ta druga (i łatwiejszą) opcję.

Aby sobie jeszcze bardziej ułatwić, najpierw wymontowałem siedzisko (tapicerka jest przyklejona do gąbki i całość mocowana na haczykach do sprężyn na stelażu).

Po zdjęciu siedziska uzyskujemy dobry dostęp do śrub mocujących stelaż do sanek (fot.1).

096d994d0918f62amed.jpg

Na tej fotce pokazuję również jak można zmienić kąt pochylenia siedziska (podnieść przód o 5 cm).

 

2. Po odkręceniu 4 śrub i poodpinaniu kabli od airbagu napinaczy itp (kostka schowana w podłodze w "tajnym" schowku ;-) ) wyjmujemy fotel , a w aucie zostają same sanki wraz z mechanizmem regulacji wysokości (fot.2).

cbf8311ce884a4c1med.jpg.

 

3. Następnie "oskórowałem" oparcie (fot.3)

b729715c79729232med.jpg

oraz wymontowałem airbag (fot.4)

e3ff091a6a7ae8c6med.jpg

i moim oczom ukazał się goluśki stelaż :roll:

 

4. Na zdjęciu 5 stoja koło siebie 2 gołe stelaże.

9687e5d77325084amed.jpg

Ten z ogonkiem jest od wersji z fabrycznym podłokietnikiem.

 

Na zdjęciu 6 widać jedyną różnicę pomiędzy stelażami

d2514f7919429faamed.jpg

Do stelaża fotela z fabr. podł. jest dospawana stalowa tuleja utrzymująca podłokietnik, oraz dołożona plastikowa przedłużka do pokrętła regulacji podparcia lędźwi. Reszta w obu stelażach jest identyko.

 

5. Zdjęcie 7 pokazuje (identyczny w obu stelażach) mechanizm reg. podparcia ledźwiowego.

36a3863255a21ec6med.jpg

 

6. A teraz sposób na kiwające się oparcie fotela.

f51ef1eabd7e575dmed.jpg

Po zastosowaniu tej procedury :-P na oparciu pozostaje naprawdę minimalny luz.

 

7. Zakładanie odpowiedniej tapicerki na odpowiedni stelaż, czyli nic ciekawego.

 

8. Montaż finalny (fot.9)

070da005025a7921med.jpg

 

9. No i podłokietnik w akcji 8-)

9ecb4b4210964d60med.jpg

 

10. Na koniec jako ciekawostka, zdjęcie metek na z nazwą producenta tapicerek (fot.11)

88dbf72a3557a5dcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!