Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pb 95 czy 98 do 1.2Tce 115


ol14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem ciekaw sugestii i doświadczeń użytkowników 1.2Tce 115 jeśli chodzi o rodzaj etyliny. Na razie od kilku tygodni tankuję 95. Znalazłem wpisy ogólnie na ten temat na forum ale mnie chodzi o ten konkretny silnik. Czy to w ogóle jest zauważalne w dłuższym czasie jeśli chodzi o pracę silnika, czy skutkują rzekome dodatki czyszczące w Pb98, itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy wlewie paliwa bądź w instrukcji samochodu jest informacja, że można tankować paliwo 98 to można stosować. Testy pokazały, że w przypadku samochodów które były przystosowane fabrycznie tylko pod paliwo 95, przy zatankowaniu paliwa 98 spadała ich moc gdyż paliwo 98 się wolniej spalało. Jednak koncerny paliwowe zasłaniają się pięknymi reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikami z bezpośrednim wtryskiem benzyny jest drobny kwas - związany z gromadzeniem nagaru. Niestety niemiecki test Lodgy 1.2 TCe dowiódł że ten silnik też ma ten kłopot - po rozebraniu po 100 tys. km było w nim trochę syfu (Zakładam że 1.2 dla Dacii nie jest jakoś specjalnie produkowany, na innej linii produkcyjnej). Renault pisze od 95 w górę. Z tego punktu widzenia jest zagwozdka. Taki eksperyment na dystansie 100 tys km to koszt grubo ponad 30 tys PLN. PYtanie czy warto - dowiesz się jak będzie okazja do zaglądnięcia do środka - jak będzie czysto moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. A ta różnica w kosztach Pb 95 i 98 na dystansie 100000km to jednak ok. trzy tys. złotych,

a nie trzydzieści, na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego od nowości tankuje do 1,2 Tce 130 KM Pb 98 i nie narzekam ale po drodze gdzieś na jakiejś wiosce zatankowałem na Lotosie Pb98 i po raz pierwszy auto mi szarpie jak jadę na tempomacie, zapewne chrzczone paliwo, bo na na stacji w moim mieście nie miałem na Lotosie takich problemów z Pb98.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!