Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki pod maską


tomaszi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Megane 2.0 16V

1. Miałem problem z kołem na wale, przypalało pasek ale zobaczyłem to dopiero jak urwało pasek. Koło wymienione, napinacz wymieniony, wszystkie rolki kręcą się bezszelestnie, pasek wiadomo nowy. I tutaj mały problem. Przy samym odpalaniu auta pasek pokwikuje a później przestaję, poza tym zauważyłem że właśnie przy odpalaniu robi się luz na pasku między kołem sprężarki a kołem wału. Jakieś sugestie z waszej strony?

2. Przy mocnym dodaniu gazu, z wolnych obrotów lub w ogóle z obrotów, słychać świst jakby coś zasysało lub dmuchało powietrzem. Odgłos mniej więcej jakby za kolektorem. Przy powolnym dodawaniu gazu nie występuje. Dodatkowo przy dodawaniu gazu słychać jakby cichutkie zgrzytnięcie. Oprócz tego na pracującym silniku jak odkręcę korek oleju zasysa mi powietrze do silnika i podnoszą sie obroty. Czy tak ma być, bo wydaje mi się że nie powinno? Czy to wszystko może być winą odmy? Czy mogę tak jeździć? Jeśli nie to jakie macie sugestie? Co powinienem lub muszę zrobić?

Dodam tylko że z autem nic się nie dzieje, moc ma, obroty nie szaleją.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc. Za przeszło tydzień jadę z dzieckiem i kobieta nad morze i nie chciałbym żeby mi furka gdzieś po drodze stanęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj o co dokładnie ci chodzi. Co do tego luzu to możliwe że łożysko sprężarki siada lub sprzęgło sprężarki niedomaga. Jakiej firmy koło pasowe założyłeś, może jakiś słaby zamiennik? U mnie też przy dodawaniu gazu słychać zasysanie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy to nagram i wrzucę

Koło założyłem marki Sasic jak dobrze pamiętam, szwagier pracuje w hurtowni części i mówił że jest dobre.

Bez paska łożysko sprężarki kręci się bez żadnego dźwięku i najmniejszego oporu (jak puszczę je mocniej palcem to długo się kręci nic go nie hamuje), a sprzegiełko spina się dopiero jakiś czas po odpalenie auta, to czy mogłoby mieć wpływ przy odpalaniu. Sprezarka kręci się z minimalnym oporem (ale przecież troczki pracuja) jednym palcem

 

Dodano: 14 lip 2016 - 19:08

Tutaj filmik z tego o co mi chodzi, chociaż zaprzyjaźniony mechanik powiedział że tak ma być

Edytowane przez tomaszi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ten dźwięk przy dodaniu gazu to zasysane powietrze. Normalne zjawisko jak naciskasz pedał gazu szybko. Jak powoli tego nie bèdzie. Czy powietrze napewno jest zasysane przez korek wlewu oleju? To wygląda dziwnie. Powinno byc raczej "młucone"- do i na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą mechanikiem który powiedział mi że w tym silniku obie rzeczy to normalne objawy i nie ma się czym przejmować szczególnie że autko ani nie bierze oleju ani nie ma błędów na komputerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok mam podobny problem

dziwne dzwieki ale ..nie przy dodawaniu gazu a przy odpalaniu, na zimno

 

https://www.youtube.com/watch?v=WOVzmmz2wO0&feature=youtu.be

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!