Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika przy wyższych prędkościach


Dober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, dlatego jeśli temat już był to przepraszam, ale nic nie znalazłem.

Od ok 2 miesięcy jestem posiadaczem Renault Megane II phI 1.5 DCI. Od paru dni obserwuję dziwne drgania silnika przy wyższej prędkości(niekoniecznie przy wyższych obrotach), najczęściej na rano, gdy silnik nie jest jeszcze całkowicie rozgrzany. Na przykład dzisiaj, przy prędkości ok 120 km/h (pracuje przy ekspresówce ;) ) miałem dość wyczuwalne drgania nawet, gdy wdusiłem sprzęgło i jechałem "na luzie". Czy ktoś wie co to może być? Czy to mogą być objawy uszkodzonej dwumasy albo poduszki silnika? Czy może jeszcze coś innego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pzdr,

Mateusz

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej do pełna zbiornik paliwem o b.dobrej jakości. Najlepiej, aby zbiornik był przed zatankowaniem prawie pusty. Zastosuj olej 2T (jest temat o nim), i zrób kilkadziesiąt kilometrów. Zdaj relację.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej do pełna zbiornik paliwem o b.dobrej jakości. Najlepiej, aby zbiornik był przed zatankowaniem prawie pusty. Zastosuj olej 2T (jest temat o nim), i zrób kilkadziesiąt kilometrów. Zdaj relację.

 

Jutro, lub pojutrze tak zrobię i napiszę jak się zachowuje silnik.

 

Np opiłki z pompy w układzie paliwowym.

 

Jak to sprawdzić? czego mogłaby to być przyczyna? wybaczcie banalne pytania, lecz jest to mój pierwszy diesel w życiu, dlatego wszystko jest dla mnie nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Można temu jakoś zaradzić albo przeciwdziałać? Pracuje na stacji benzynowej, przy której znajduje się OSKP z mechaniką i jutro zobaczą jak wyglądają poduszki i dwumasa. Jeśli będą ok to zaleje do pełna i wleje ten olej.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd kataryniarz, że nie doczytałem daty produkcji auta i pojechałem z automatu :oops: . Problem z opiłkami tyczą się silników z osprzętem delphi. Z osprzętem Simensa już nie było takich kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują nowe wtryski ? Przed wymianą wtrysków trzeba sprawdzić cały układ paliwowy i naprawiać u kumatego mechanika ,niech On daję gwarancję na wtryski regenerowane czy nowe.Wpisz w wyszukiwarkę u góry strony " wymiana wtryskiwaczy " to wywali parę tematów na temat wtrysków .Porozmawiaj z paroma mechanikami - co radzą ?? Stare -to dobre jest wino i skrzypce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!