Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wrzuceniem wstecznego biegu


andref7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam problem z wrzuceniem wstecznego biegu, pokrótce opiszę jak to się stało.

Wsteczny bieg bez problemu działał rano i gdy wieczorem chciałem wracać wsteczny bieg odmówił współpracy. Przy podnoszeniu zawleczki kieruję drążek w lewo i do góry nie chce iść nawet na milimetr, totalnie się zblokowała. Próbowałem robić to na wyłączonym jak i włączonym silniku. Na sprzęgle i bez. Dodając gazu i próbując wrzucić. Niestety bez powodzenia.

Samochód to Renault Megane III 1.5 DCI 105 KM 2008 Hatchback, przejechane 120k km. Skrzynia jest 6 biegowa, 1-6 działają bez problemu, żadnych zgrzytów, dziwnych luzów.

Czy ktoś z Was spotkał się z tego typu problemem? Czeka mnie wymiana skrzyni czy może to jakaś pierdoła?

We wtorek oddaje do mechanika ale może ktoś mnie nakieruje a tym samym przekaże te sugestie mechanikowi. Z góry dzięki.

Dzięki

Andrzej.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem Bearlock'a na skrzyni? U mnie ostatnio takie coś się stało, identycznie z Twoim opisem. Okazało się, że pod wpływem wibracji, zamek się minimalnie domknął i zablokował mi wsteczny. Wystarczyło wsadzić kluczyk, odkręcić te kilka milimetrów i tyle. Jak to nie to, to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź sprawdzę to.

A to jest fabryczne rozwiązanie w tych samochodach?

Jeśli tak to czy kluczyk z karty zadziała? W jakim miejscu znajduje się BearLock?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bearlock fabryczny nie jest. Jest to chyba najpopularniejszy i najpewniejszy sposób blokady skrzyni biegów. Zakłada się go przeważnie po prawej stronie tunelu środkowego, na poziomie lewarka zmiany biegów. Wygląda to tak.

Jest do tego dedykowany klucz, więc jeśli takowego nie dostałeś z samochodem, to raczej tej blokady nie masz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Break locka nie mam, więc musi to być coś innego.

Czy ktoś jeszcze miał taki problem?

 

Dodano: 10 sie 2016 - 15:45

Ok sprawa się rozwiązała. Okazało się że wsteczny bieg blokowały połamane plastiki które kiedyś powstały w wyniku stłuczki. Podczas wibracji wpadły w wodziki i tak zablokowały skrzynię :)

Dzięki za odpowiedzi w temacie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!