Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pękające lampy tylne - coupe


Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z pękającymi tylnymi lampami w Coupe III phII po ostatnim lifcie ?

 

Znalazłem kilka wątków o parujących lampach w Coupe

 

Jakiś czas temu zgłosiłem na reklamację w ASO, pęknięte obie tylne lampy. Biało-czerwony klosz zaczął odklejać się od czarnej obudowy a jedna z lamp po prostu pękła w połowie. Dodatkowo lampy zaczęły parować po każdym myciu.

ASO wyjęło całe lampy, zrobiło kilkadziesiąt zdjęć i wysłało opis do Renault Polska. Niestety RP orzekło, że nigdy nie spotkało się z takim problemem i odmówiło reklamacji. Dealer poprosił abym zgłosił sam zgłoszenie w centrali. Napisałem maila z problemem oraz moimi oczekiwaniami. Niestety RP ponownie odmówiło, nie kontaktując się nawet z dealerem w tej sprawie.

 

uprzejmie informujemy, że przypadek ten był analizowany przez Dział Techniczny oraz Dział Gwarancji Renault Polska. Wg otrzymanej dokumentacji zdjęciowej oraz analizy danych statystycznych dla tego modelu pojazdu, reklamowane uszkodzenia są pochodzenia zewnętrznego, charakterystyczne dla szkód eksploatacyjnych/parkingowych.

Nie znajdujemy podstaw do rozliczenia szkody w ramach Gwarancji Producenta.

Tak naprawdę, to co mnie interesują ich dane statystyczne ? Skoro eksploatacja powoduje pękanie lamp to czas najwyższy wstawić auto do garażu i nie ruszać.

Lampy po prostu samoistnie pękają na łączeniu, bez ingerencji osób trzecich, bez szkód parkingowych itd. Auto ma dopiero 8-9 miesięcy i kilka tysięcy przebiegu.

 

Uważam, że RP wymiguje się od odpowiedzialności za wadę fabryczną lamp.

 

Poniżej wklejam Wam zdjęcia :

cięcie

 

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet nie wiesz, na parkingu, ktoś delikatnie "przycisnął" zderzak. Tam jest niewielka szczelina, między lampą a zderzakiem. Zderzak poszedł do góry i gotowe.

Nie wiem, nie chcę, wydawać jakiś opinii. Nie widziałem auta, ale ze zdjęć wygląda to na uszkodzenia mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!