Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III GrandTour - proszę o opinię.


Daniel-88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akurat za sobą zakup w maju trzyletniej meganki od dilera. Jest to turbo benzyniak z ponad cztery razy mniejszym przebiegiem i w bardzo innej cenie więc zwrócę Ci uwagę na sprawy bardziej ogólne. Zapytaj o raport rzeczoznawcy, mój pojazd oceniał rzeczoznawca z Dekry w Warszawie, mam taki raport ze zdjęciami, ceny są oczywiście zasłonięte. Niestety otrzymałem to po zakupie ale i tak pomogło mi potem gdy pewne rzeczy wynalazłem. Poza tym mam tzw. certyfikat jakości od dilera, czyli raport z ich przeglądu po przyjeździe auta z placu, gdzie w W-wie gromadzą wozy po leasingu,np. RCI. Potem dealerzy to kupują do odsprzedaży. Notabene mój pojazd jeździł na Mazurach, a sprzedał mi go diler na Górnym Śląsku. Poza tym sprawdź działanie całego wyposażenia, stan, markę i rodzaj opon, grubość lakieru, rocznik każdej szyby i to tak drobiazgowo jakbyś kupował wóz od podejrzanego handlarza. Mechanizmy są podobne, nie ma co się łudzić, jest to handel używanymi pojazdami. Uprzejmość przy sprzedaży i sposób załatwiania ewentualnych reklamacji jest lepszy ale ceny są wyższe. Po 8 tysiącach km przebiegu w różnych warunkach eksploatacji na dziś oceniam zakup za trafiony, choć nie obyło się bez przygód po zakupie ale diler nie wygłupiał się i reklamacje zostały załatwione.

Zwracam Ci ponownie uwagę, że w ogłoszeniu tego auta, które zamierzasz kupić, nie masz słowa o tym,że wóz jest bezwypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno auto przejrzę drobiazgowo. Zaspokoiliście w tej kwestii moja ciekawość, jednak nadal pozstaje pytanie, czy 200tys km to dla tego silnika duży, czy nie. Oraz najwazniejsze w zasadzie...Czy ta cena jest adekwatna do takiego przebiegu ? :)

 

Co do bezwypadkowości, to w metryczce auta na górze jest napisane, że bezwypadkowy - tak

 

Kopia metryczki z otomoto:

 

Oferta od Firmy

Kategoria Osobowe

Marka Renault

Model Megane

Wersja III (2008-2016)

Rok produkcji 2013

Przebieg 192 000 km

Pojemność skokowa 1 598 cm3

Moc 130 KM

Rodzaj paliwa Diesel

Skrzynia biegów Manualna

Napęd Na przednie koła

Typ Kombi

Liczba miejsc 5

Liczba drzwi 5

Kolor Niebieski

Możliwość finansowania Tak

Faktura VAT Tak

Kraj pochodzenia Polska

Pierwsza rejestracja kwiecień 2013

Zarejestrowany w Polsce Tak

Pierwszy właściciel Tak

Bezwypadkowy Tak

Serwisowany w ASO Tak

FinanseSprawdź wysokość raty>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Zdunka na stronie www go obejrzałem i tam nie ma wzmianki o bezwypadkowości. Jest klauzula związana z paragrafem 66 KC i ja już wiem,że jest ona interpretowana różnie przez różne sądy, to nie jest jednoznaczne. A też miałem niezgodność stanu faktycznego z ogłoszeniem w otomoto (różnica w 1 elemencie wyposażenia), powiatowy rzecznik konsumentów mi doradził aby nie odpuszczać, diler przyznał się do błędu w otomoto i oddał kilka złotych. Poza tym były inne tematy, wszystko dobrze się skończyło, jak dotąd. Ty już to auto chcesz, emocje biorą górę, lepiej weź kogoś bezstronnego na oględziny i wypunktuj mankamenty, oby ich nie było.

Mój pojazd był po gwarancji ale wynegocjowałem ubezpieczenie napraw "CarGarantie" na rok. Na razie nie było potrzeby skorzystać z tego, oby tak dalej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno na oględziny wezmę kogoś, kto zimnym okiem spojrzy. Auta jeszcze nie chcę. U mnie niestety proces zakupowy spodni trwa długo, nie mówię już o samochodzie :)

Dziękuję za pomoc. Mimo wszystko będę chyba szukał auta z niższym przebiegiem :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia, pochwal się potem po zakupie. W 2012 megane miała pierwszy lifting, warto chyba brać pod uwagę takie auta i młodsze, powinny być teoretycznie lepsze niż te z pierwszej serii.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto podjechać do Zdunka, ma on parę egzemplarzy diesla do sprzedaży. Pooglądać, zobaczyć różnicę cenowe, porównać jak ze wzrostem przebiegu maleje cena zakupu. Wzrost przebiegu równa się zwiększone zużycie wszystkich elementów auta. Istotne, aby użytkownikiem była jedna osoba, aby wymieniała właściwy olej silnika co 10000 km a nie co 30000 km. Aut z silnikiem diesla jest znacznie więcej na rynku. Poczytaj http://megane.com.pl/topic/68206-megan-15-dci-110-km-nie-nadaje-sie-na-krotkie-trasy/ ,oraz inne tematy na forum, można dużo się dowiedzieć!!!

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno będę brał pod uwagę auta po liftingu, jednak nie do końca wiem, czy budżet 30-32 tys zł wystarczy na takie auto :)

Pochwale się na pewno, ale i na pewno jeszcze przed tym będę wielokrotnie prosił was o pomoc. Czy mogę to wszystko robić w tym wątku, czy muszę zakładać ponowne ? tzn jak będę prosił o weryfikację auta, czy miał pytanie stricte techniczne (dot. np. danej wersji)

Moje pierwsze pytanie takie techniczne, czy są gdzieś wypisane wersje wyposażenia w jakich występuje Megane III i co zawiera poszczególna wersja ?

 

Dodano: 11 wrz 2016 - 14:17

Meganka kupiona ;) a dokładniej Megane GrandTour III phII 1,6 DCi z koncówki 2012 roku w wyposażeniu privilege ;) niedługo pojawi sie w odpowiednim dziale :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!