Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak ustawień menu głownego, tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem uzywane Megane 3 Grandtour 2012 1.6 16 v 110 km KM i mam taki problem: pomimo fizycznych przycisków do tempomatu w konsoli srodkowej oraz na kierownicy - nie moge go aktywowac - jakby go nie widział. Inny problem to brak w menu głównym podmenu ustawienia systemowe - tzn. są ustawienia audio, jezyk, radio, bt, ale nie ma ustawien systemowych. Z kolei w ustawieniach audio w ustawieniach bas/sopran podziałki są do 9 a max co moge ustawic to 5. Dodatkowo auto wyposazone jest w fabryczne czujniki parkowania przod/tył - słuchac je ale brak wizualizacji na ekranie. W przypadku wrzucenia biegu wstecznego włącza sie na całym ekranie kamera cofania a widzialem na necie ze powinnien ekran podzielic sie w proporcjach 3/4 kamera, 1/4 wizualizacjia parktroniku. Dokupielm mapę TomTom Carminat Live (wczesniejszy wlasciciel sprzedal mi auto bez mapy), sam nawigacja dziala bez zarzutu, lecz nie moge wejsc do menu nadrzędnego nad menu samej nawigacji. Gdzies przeczytalem, ze moje problemy mogą wynikac z chwilowego braku zasilania np. odłączeniem akumulatora lub zapłonu. Czy moze problem tkwi gdzieś indziej? Z gory dziekuję za pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat pewnie coś uszkodzone dlatego nie daje się aktywować albo wyleciała konfiguracja ze sterownika silnika

W MIII nie ma wizualizacji czujników parkowania

Hmm nie bardzo rozumiem co masz na myśli menu nadrzędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja czujników jest, ale w r-linku, mam przód i tył, fajnie działa. W 2012 natomiast nie było r linka, więc będzie tylko dźwięk z przodu i z tyłu.

Tempomat, tak jak Marcin napisał, pewnie konfiguracja wyleciała, w przeciwnym razie na liczniku byłaby informacja skontroluj regulator/ogranicznik prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat pewnie coś uszkodzone dlatego nie daje się aktywować albo wyleciała konfiguracja ze sterownika silnika

W MIII nie ma wizualizacji czujników parkowania

Hmm nie bardzo rozumiem co masz na myśli menu nadrzędne

 

Menu nadrzędne - chodzi o powiedzmy "stronę startową" tj. taki poziom, w którym na ekranie mamy do wyboru ikony: nawigacja, multimedia, telefon, pojazd, usługi, system i dopiero klikając joysticiem w okno nawigacji wejść do niej. U mnie mogę poruszać się właśnie tylko na tym poziomie navi. Nie mogę wejść właśnie "piętro wyżej".

 

I podobna sprawa jest kiedy klikam w fizyczny przycisk SETUP sąsiadujący z pokrętłem radia: na ekranie wyświetla się menu: audio, bt, telefon, język a brak jest ustawień systemowych. A widziałem takowe na screenie w internecie.

 

Dodano: 09 wrz 2016 - 17:05

Tempomat pewnie coś uszkodzone dlatego nie daje się aktywować albo wyleciała konfiguracja ze sterownika silnika

W MIII nie ma wizualizacji czujników parkowania

Hmm nie bardzo rozumiem co masz na myśli menu nadrzędne

 

Inaczej - tutaj

link o co mi chodzi zarówno z menu głównym (od 0.18m) oraz o wizualizacje kamery i parktronika (od 1.08 m). Wiem że filmik opisuje MIII 2014 z R-LINKIEM ale czy "mój" rocznik 2012 też tak ma? Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 nie było r-linka, więc nie będziesz miał, napisałem to już wyżej. Masz nawigację tomtom live i po uruchomieniu auta pokazuje się mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!