Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup bezpośredni od prywatnego 1 wł Niemcy megane coupe 2009


MeganeEr

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zamiar kupić Megi 1.6 110 km KM 2009 od prywatnego Niemca, dzisiaj ja oglądałem, od razu się zakochałem. 96 tkm oryginalny. Robiony przód ale wiem co bo widziałem fotki itp.

Mam dwa pytania:

 

1. Czy to normalne że po zajrzeniu pod spod auto ma pokryte rdza dolny blok silnika? (mokry nie jest tylko ten brązowy rdzawy kolor).

2. Na co szczególna uwagę zwrócić przy jeździe testowej? (Poza normalnymi sprawami)

3. Po odkręceniu korka oleju trochę dmucha (powietrzem nie olejem)

 

Dziękuję z góry za odpowiedz ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać http://megane.com.pl/topic/69931-na-co-zwrocic-uwage-w-trakcie-zakupu-5-megane-iii-16-110km-rady-dla-laika/ oraz szereg tematów o megan 1,6 benzyna na tym forum

 

Klient wymagający,chce samochód bez szpachli. To dostaje takie. Dzisiaj samochody spawa; z 2- połówek, 4 -ćwiartek .

Podstawowe czynności przed zakupem:

Ciśnienie sprężania w cylindrach,

Kontrola Punktów Bazowych Geometrii Nadwozia ,

Pomiar ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku - jeżeli wymiana oleju była co 30000 km ,

Profilaktyczne sprawdzenie panewek - jeżeli wymiana oleju była co 30000 km ,

Czy nie ma niepokojących wycieków?? (Czy to normalne że po zajrzeniu pod spod auto ma pokryte rdza dolny blok silnika? (mokry nie jest tylko ten brązowy rdzawy kolor)

Czy silnik pracuje równo ??

Komputer nie wyrzuca żadnych błędów,

 

Jeżeli na wszystkie pytania uzyskałeś odpowiedzi pozytywne to "Nie należy się bać zakupu auta"

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, jednak jest to mala miejscowosc, bez wiekszego warsztatu. Chcialbym poprosić o rady, dzieki ktorym przynajmniej w najmniejszym stopniu uda mi się na własną rękę ocenić te podsezspoły.

Jakieś pomysły?

 

Dodano: 16 wrz 2016 - 17:37

A i oczywiście ten temat juz wczesniej przeszukałem na forum :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!