Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wie ktoś może jak to jest z tym tempomatem !! Dziś podkierownicą znalazłem złączkę w miejscu gdzie ma być tempomat. Czy wystarczy tylko tam włożyć pokrętło z tempomatu ?? i bedzie działać.

 

No i jeszcze pod ręcznym jest wtyczka z przewodami możektoś wie od czego to ??? ESP czy parktronic ?? czy ....

 

Raffsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka elektryczna w samochodach bardzo róznie wyposażonych jest identyczna. Na 100% nie wystarczy zainstalować pokrętło aby uruchomić tempomat. Coś przecież musi nim sterować. Jakiś układ elektroniczny, którego też nie ma.

Tych luźnych złączek mozna znaleźć bardzo dużo. ja podczas zakładania blokady skrzyni biegów znalazłem w tunelu śtodkowym ze trzy luźne. Pewnie podgrzewane fotele i inne bajery, których nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ma może ktoś schemat elektryczny ???.

A z drugiej strony kiedyśczytałem że założenie w ASO temopomatu do berlingo to kosztok 300pln. Więc i możew sceniku bedzie podobnie bo chyba tym wszystkim komputer steruje <ok>

 

Raffsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że w ASO same przyciski na kierownicę kosztują ok. 240 PLN. Do tego dochodzi inna kierownica, bo na coś musisz te przyciski założyć, plus inny panel sterowania na desce rozdzielczej po lewej stronie od kierownicy. Do tego wszystkiego nie wiadomo, czy komputer jest przystosowany do wyświetlania komunikatów z tempomatu, jeśli nie ma fabrycznie takiej opcji. Pytanie, czy taką możliwość ma komputer sterujący silnikiem (u mnie na przykład komputer obsługuje tempomat, a nie ma możliwości obsługi ESP, pomimo że wszystko jest pod ESP przygotowane). A jak do tego wszystkiego doliczysz robociznę, to taniej będzie poszukać egzemplarza z tempomatem i zmienić auto (przynajmniej tak sądzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to na tym forum był już post odnośnie tempomatu w scenicu.

Był w nim link do forum angielskiego w którym był krok po kroku opis jak go uruchomić.

Nie było to trudne i kosztowne. sprowadzało się do założenia przełącznika z lewej strony, dokręcenia przełączników do kierownicy (w sceniku przyciski są osobno a nie jak w meganie integralnie z kierownicą) i co najważniejsze załączeniu obsługi tempomatu w komputerze.

Warunkiem tak prostej instalacji jest właśnie obecność kabla do przycisków.

Poszukaj dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś namiar na to forum angielskie bo wątku o tempomacie nieumiem znaleść

 

Raffsa

 

[ Dodano: 2008-06-11, 21:10 ]

No to już mam TEMPOMAT fajny opis znalazłem na forum laguny jak zrobić przełączniki itp.

Dziś aktywowałem tą funkcję w komputerze - tempomat i ogranicznik prędkości działa:-)

Koszty orginalny wł. pod kierownicę 60 pln, przyciski 10 pln i koszt podłączenia do CLIPA 40pln.

Podsumowując radość bezcenna.<ok>

 

Raffsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.Mam problem z tempomatem.Auto jest seryjnie wyposażone lecz cała sprawa jest w tym że tempomat nie działa stosująs sie z istrukcją,nie wyświetla sie ikonka na desce ani nie ma komunikatu na komputerze pokładowym.Jest jeszcze jeden niepokojący objaw,po przekręceniu pokrętła i użyciu przycisków "+"-"auto totalnie traci moc i nie ma reakcji na pedał przyspieszenia a na desce nie wyświetlają sie żadne komunikaty.Prosze o pomoc nie mam pojęcia o co tu chodzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

... Auto jest seryjnie wyposażone lecz cała sprawa jest w tym że tempomat nie działa stosująs sie z istrukcją,nie wyświetla sie ikonka na desce ani nie ma komunikatu na komputerze pokładowym.Jest jeszcze jeden niepokojący objaw,po przekręceniu pokrętła i użyciu przycisków "+"-"auto totalnie traci moc i nie ma reakcji na pedał przyspieszenia a na desce nie wyświetlają sie żadne komunikaty ...

Aż się prosi żeby ten przełącznik przełączyć w drugim kierunku od tej pozycji w którą przełączyłeś ,

bo z opisu wywnioskowałem że załączyłeś funkcję ogranicznika prędkości a w drugą stronę od pozycji środkowej jest tempomat.

Co do braku wyświetlania to nie pomogę , aczkolwiek będziesz widział (po wciśnięciu (+) na kierownicy)co masz na liczniku.

Zero kasuje nastawy a ® przywraca nastawę po wciśnięciu sprzęgła lub pedału przyspieszenia-kwestia wprawy ;o)

Edytowane przez jacekw7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wyświetlania komunikatu może być związany z wymianą licznika. Licznik musi "znać" wyposażenie konkretnego pojazdu. Warto podpiąć pod clipa i sprawdzić jakie dane są wprowadzone.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!