Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Użytkownicy antyradarów - opinie.


Yupikayey

Rekomendowane odpowiedzi

Jekie macie antyradary, jaki byście kupili jeszcze raz a jakiego nie.

Który ma najrozsądniejszą cenę w stosunku do możliwości?

 

PRZYPOMINAM

Art. 66 ust. 4 pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 r. "Zabrania się wyposażania pojazdu w urządzenia informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia.

 

Za złamanie tego zakazu grozi mandat do 500 zł, 3 punkty karne lub wniosek do sądu grodzkiego, a w konsekwencji grzywna".

 

Przypominam także, że zgodnie z pkt.5 Postanowień końcowych, regulaminu forum megane.com.pl, Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść postów, tematów oraz wiadomości prywatnych w ramach forum. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Yupikayey zapytał jaki posiadamy antyradar a posiadanie nie jest zabronione. Ja posiadam Cobre 9700 ( tylko mam ale nie używam - to jest zabronione ;-) ) - widzi wszystko a sam jest niewidzialny, jak jesteś niewidomy to mówi do ciebie a jak jesteś ślepy to wyświetla ostrzeżenia. Dla mnie zbędny mogę tanio sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_c, tak zgadzam się ale kol. Yupikayey zapytał użytkowników a nie tylko posiadaczy. Ponadto przypominam tylko literę prawa, bez jakichkolwiek konsekwencji dla zakładającego temat. (pomimo, że wpis na czerwono)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy z CB można legalnie korzystać w czasie jazdy. Dzięki dziennikarzom Uwaga! (TVN) i błędnej wypowiedzi jednego z policjantów, że korzystanie z CB w czasie jazdy jest nielegalne, inni stróże prawa zaczęli gnębić kierowców. Oczywiście nie mieli racji i wystawione mandaty zostały zaskarżone.KGP oficjalnie potwierdziła, że CB nie jest telefonem i korzystanie w czasie jazdy jest legalne ! Musimy jedynie posiadać certyfikat zgodności (przeważnie ostatnia strona instrukcji obsługi) naszego radia.

 

Co do antyradarów, to sam nie mam. Ale miałem okazję jeździć autem jako pasażer z takim urządzeniem i jak wszyscy wiedzą sprawdza się jedynie przy stacjonarnych radarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to dopiero off-topic zrobiliście. Nie marudzić :P !

Sprawa CB wymagała wyjaśnienia nawet kosztem OT.

 

Teraz nowe antyradary są w stanie wykrywać nawet najnowsze nabytki polskiej policji, w tym laserowe suszarki. Ale ceny powyżej 1k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwykle stare polskie suszarki te antyradary tez "czytaja"?

 

Ile razy jestem w stanach to sie waham, czy kupic? Raz juz nawet w koszyku mialem...

 

Podobno najlepsza to w ogole jest "czarna skrzynka" (tak to sie chyba nazywa). Zakluca odczyt radaru. Jezdzielm z czyms takim Audi s4 za oceanem. Z ich restrykcyjnoscia i ograniczeniami bardzo sie przydaje :P Kiedys sie tym interesowalem i wyczytalem, ze w Polsce jest do tego stopnia nielegalna, ze uzywanie jej jest zlamaniem prawa, a co za tym idzie, moze skonczyc sie niefajnie :roll:

 

Btw. podobno w polskich fotoradarach cwaniaki montuja urzadzenia oszukujace antyradary :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wykrywają suszarki, tylko suszarka wysyłka wiązkę, jak policeman już do nas celuje, a wtedy jest już za późno. Dzisiaj nawet w Faktach pokazywali te nowe laserowe cuda (suszarki).

Z tą aparaturą oszukującą to zgadza się, ale trochę przekręciłeś. Jest aparatura oszukująca ale w dawniej pustych puszkach (bez foto), która wysyła cały czas wiązkę fal i nasz anty sygnalizuje że radar jest aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aparatura oszukująca ale w dawniej pustych puszkach (bez foto), która wysyła cały czas wiązkę fal i nasz anty sygnalizuje że radar jest aktywny.

 

To mialem na mysli, tylko nie chcialo mi sie rozpisywac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Lewy, to coś podobnego do POI w nawigacji, porównuje Twoją pozycje z bazą radarów. Te ostatnio zgłoszone stają się miejscami gdzie potencjalnie mogą stać następnego dnia. (nawet za godzinę) Czyli masz ostrzeżenie a w krzakach pusto. :) Druga sprawa to sposób zgłaszania nowego radaru, który widzisz. Moim zdaniem to kompletnie poroniony pomysł. Jak myślisz ilu kierowców poda lokalizację tego samego radaru przez kilka minut <ok>

Przyjmijmy że natężenie ruchu duże i będzie to 3. Ilu z nich poda dokładnie te same namiary na radar (współrzędne) Przypuszczam że nikt. I mamy w bazie 3 nowe radary na 100 metrach tego samego odcinka drogi, pomimo ze jest tylko jeden. Skąd to przekłamanie, wiadomo wysyłane z komórki w czasie jazdy. wg mnie to taki sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy przez kogoś obrotnego i wprawionego w marketingu. (mydleniu oczy naiwnym) Oczywiście dochodzą jeszcze koszty utrzymania połączenia które płacisz operatorowi (WAP GPRS)

Zaznaczam, że to moje, subiektywne spostrzeżenia i mogę być w błędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!