Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ćwierkanie paska akcesoriów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rok temu wymieniłem pasek klinowy (6PK1750) wraz z rolką prowadzącą i napinacza. Przyczyną wymiany było piszczenie i ćwierkanie paska na zimnym silniku. Po wymianie był spokój, aż do teraz. Po około 5kkm znowu zaczął ćwierkać. Postanowiłem wymienić pasek na wersję 5PK1750 zostawiając jeden rowek wolny od strony silnika (wersja z klimą). Przejechałem 700km w ciszy i nagle znowu ćwierkanie powróciło. Co może być przyczyną? Rolki na oko wyglądają w porządku, a jednak coś generuje problem.

Ćwierkanie jest podobne do tego na tym filmie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknij plakiem na pracujący pasek, jak przestanie ćwierkać to przyczyna leży w pasku. Możesz zdjąć pasek i założyć go odwrotnie by zmienić kierunek jego pracy. U mnie to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak : nie każdy alternator ma sprzęgiełko. Na pasek wg. mnie najlepiej nalać parenaście kropel płynu do mycia naczyń aby zwiększyć tarcie na kołach( kapiemy przy uruchomionym silniku)ponad to wd 40 polecam na spryskanie sprzęgiełka sprężarki klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam, u mnie taki właśnie zestaw poskutkował. 2 lata od zabiegu i wszystko śmiga jak należy. Prawdopodobnie "śpiewanie" było skutkiem nie używania klimy i gdzieś sprzęgiełko zaczęło niedomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Maxi7, Klimatyzacji używam cały rok. Zwłaszcza w okresie jesionno-zimowym przydaje się do odparowania szyb :)

 

Podjechałem dzisiaj do mechanika, który dokonywał wymiany paska. Popsikał pasek jakimś specyfikiem i na chwilę ucichł. Powiedział, że to wina samego paska.

Twierdzi, że w moim modelu nie ma sprzęgiełka alternatora i na pewno nie tu leży problem. Umówiliśmy się, że w przyszłym tygodniu założy mi w ramach gwarancji nowy, inny pasek.

Tyle, że to już będzie trzeci, śpiewający pasek zakładany w tym aucie. Możliwe jest, że wszystkie były trefne? Coś czuję, że przyczyna jednak potencjalnie może leżeć gdzieś indziej.

Mieliście podobne przeboje z piszczącymi paskami?

 

Dodano: 23 sty 2017 - 21:42

Wracając do tematu. Mechanik wskazał jako główną przyczynę uwalone łożysko alternatora. Zapłaciłem 250zł za całość (montaż/demontaż + regeneracja altka) i po kilku dniach ćwierkanie wróciło. Zadzwoniłem wkurzony do warsztatu i twierdzą, że będą szukać dalej, ale bez liczenia za robociznę. Ręcę opadają...

Edytowane przez herrscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!