Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z odpaleniem przy dużym mrozie 1.6 16V 110KM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Meganki 2015r. 1.6 16V 110KM z zainstalowaną istal. LPG.

Przebieg 43tys km.

Do tej pory paliła bez problemu, problem pojawił się przy mrozie poniżej -10 stopni. Samochód odpalił dopiero za drugim razem. Następny dzień -17 znowu to samo dopiero za drugim razem. Później w dzień przy -7 odpalił za pierwszym razem.

Dzisiaj rano -17 i lipa nie odpalił wcale.

Rozrusznik kręci... I tyle.

Co może być przyczyną?https://vimeo.com/198801290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od naładowania akumulatora, bo przy słabo naładowanym i wymrożonym akumulatorze mogą być trudności z uruchomieniem zimnego silnika. Ułatwia też uruchomienie silnika w takich warunkach zmniejszenie odstępu na świecach - nie trzeba tak wysokiego napięcia do przeskoku iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, takie przypadki się zdarzały. Ja w fakturach z ASO znalazłem u siebie "naprawa gwarancyjna - auto nie odpala po postoju na mrozie". Także ASO, zdaje się zna przyczynę i raczej usunęli te usterkę z mojego samochodu bo za każdym razem odpala od strzała. Z tego co wygrzebałem w papierach to chyba zmieniali oprogramowanie sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to akumulator masz dobry. Jakby był słaby albo przymrożony to nie przekręciłby silnikiem wcale. Osobiście szukałbym przyczyny gdzieś w układzie zasilania paliwem (może filtr paliwa zapchany) albo w układzie zapłonowym - świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, zasięgał bym na Twoim miejscu wiedzy w ASO. To nie jest pierwszy opisywany tego typu przypadek z tym silnikiem. W/g mnie problem tkwi w oprogramowaniu. Zresztą już tu gdzieś chyba na forum o tym czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to akumulator masz dobry. Jakby był słaby albo przymrożony to nie przekręciłby silnikiem wcale.

Ja z moją leciwą meganką nie miałem i nie mam żadnych problemów z odpaleniem, pali za pierwszym razem niezależnie od temperatury, prawdopodobnie dlatego że jest codziennie używana i ma dłuższe przebiegi.

Ale w corolli jak zacząłem mniej jeździć, to pojawiły się kłopoty z odpaleniem za pierwszym razem. Początkowo też nie kojarzyłem tego z akumulatorem, ale wreszcie zwróciłem na to uwagę, że zawsze po okresowym podładowaniu akumulatora przez parę dni silnik odpalał za pierwszym razem i później jak tylko silnik nie chciał zaskoczyć przy pierwszym przekręceniu kluczyka, to podłączałem akumulator pod prostownik i to pomagało. Problem zniknął jak zmieniłem akumulator na nowy. Rozrusznik na oko kręcił normalnie, ale podczas tego kręcenia napięcie tak mocno spadało, że nie starczało go na powstanie iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak tam. Mam identyczny silnik, również z lpg, przebieg 44k i ten sam problem. Jak do tej pory odpala ale nie chciałbym któregoś dnia się zdziwić. Wczoraj nawet przy -5 tak ciężko kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem takie problemy z odpalaniem w zeszłą zimę, ale po czyszczeniu przepustnicy w ASO do dziś mam spokój. Rodzice mieli Scenic II z takim silnikiem i ten sam problem. Taki urok tych silników ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!