Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpie, chwilowy brak mocy


marioxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy

Mój scenki benzyna + LPG, po założeniu siatki elastycznej przy korektorze wydechu zaczął szarpać i się dusić, brak mocy. Objawia się to zawsze jak jest zimny silnik ale też sporadycznie jak jest rozgrzany. Przed naprawą układu wydechowego wszystko było ok. W momencie gdy jest brak mocy wciskam pedał gazu na maksa do podłogi i wtedy po 1-3 sekundach wraca moc i samochód przyśpiesza. Jest to bardzo uciążliwe no i pewnie paliwo żerne.

Proszę was o pomoc co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przyczynę a nie o reklamację. Samochód przez kilka lat miał brak siatki łączącej rurę wydechową z kolektorem silnika, po prostu się przepaliła i wyleciała. Po wspawaniu nowej siatki która jest teraz stałym elementem układu wydechowego, jak ktoś nie wie który to element to powiem że pierwszy element wydechu od strony silnika. Wiem zawsze mogę ją przeciąć i będzie tak jak wcześniej, lecz chyba nie o to chodzi żeby spaliny na postoju dostawały się przez nawiew do wnętrza samochodu, wiadomo czym to grozi. Więc proszę o rzetelną fachową diagnozę przyczyny a nie o rade o reklamację. Jak zawiozę znowu samochód na warsztat to okaże się że jeszcze parę rzeczy trzeba według nich wymienić, a ja chce tego uniknąć, wymieniać jak trzeba będzie konkretną rzecz to tak a nie połowę samochodu wymienić a przyczyna dalej zostanie . Mam podejrzenia co jest przyczyną ale proszę internautów o ich zdanie na ten temat.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem cyt. "Przed naprawą układu wydechowego wszystko było ok." miałem na myśli że gdy spaliny z kolektora wydechu większej części uciekały a tylko w małej części trafiały do wydechu to wszystko było okej, tylko tam była przerwa między kolektorem wydechu a układem wydechowym, przerwa około 5-15 cm, po wspawaniu brakującego elementu i tym samym uszczelnieniu układu wydechowego powstał taka jak opisałem wada-usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też stawiam taką diagnozę tylko nie chciałem pierwszy o tym pisać, wydaje mi się że wukno węglowe czy jak to się nazywa jak jest samochód zimny to się skurcza i dlatego zatyka a potem się rozszerza ewentualnie woda wyparuje i jest lepiej. Ale czekam jak będzie cieplej żeby to rozebrać i ewentualnie wysypać, tyko katalizator jest jakby na środku rury w odległości 1m 1,20 m i nie sposób dostać do niego i do tego sonda lambda. Jednie pozostaje mi przecięcie rury wydechowej i ewentualnie wysypie to z tłumików jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!