Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka pojemność zbiornika lpg


sabes

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie jeździ w długie trasy często to nie mms sensu pchać się w duży zbiornik.

W sumie też racja,w moim przypadku cykl taki mieszany i miasto i dojazd do pracy ok.20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie powinno się jeździć na gazie z benzyną poniżej 1/3 baku.

2. Ja miałem kombi 1.6 112 KM i nie czułem aż takiej różnicy w przyśpieszaniu. Możliwe, że w 1.4 82 KM czuć różnicę, nie przeczę. Jednak u Sebastiana nie powinno to zrobić większego problemu. Ja bym brał jak największą. Mnie i tak irytowały częste tankowania. Podczas wyjazdów za granicę wiecznie było planowanie postojów na stacjach LPG w odległościach 300-400 km od siebie (żeby nie zużyć całego LPG). Także jeśli robisz nawet 2-3 wypady za granicę, to warto wziąć większą butlę, bo inaczej będziesz szukał co chwila kolejnej stacji (jeździłem przez Niemcy, więc spalanie było większe na autostradach i wolałem tankować nawet 35 litrów co 300 km niż szukać jakiejś stacji na chybił-trafił po 450 km).

3. Pełnej butli nie trzeba tankować pod korek, więc nie przesadzajmy.

4. W tym punkcie odniosę się do kombi, mimo że wiem, że tu jest mowa o hatchbacku - kombi bez butli świetnie prowadziło się w zakrętach z wyższymi prędkościami (również w mieście), a z butlą było tylko lepiej, bo tył był ciut mocniej dociążony. Ale nie odczuwałem, żebym jeździł z małym słonikiem, czy dodatkową osobą. ;) Nadal w 4 osoby i pełen bagażnik wyprzedzałem tak samo ciężarówki i inne pojazdy na trasach. :)

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!