Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka pojemność zbiornika lpg


sabes

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek zakładam gazik do megi i mam pytanie odnośnie zbiorników. Chciałbym się dowiedzieć o jakiej pojemności macie zbiorniki i ile kilometrów przejedziecie tankując je do pełna. Wartości można podawać w przybliżeniu,bo wiadomo każdy jeździ w innym cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,aż tak wielka butla jest mi nie potrzebna,te 53l wydaje mi że na te autko starczy. W lagunie miałem podobną butlę i w trasie te 500km spokojnie pykneło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAPUGA :?:

Chcę zobaczyć ogólnie jakie jest spalanie i jakie dystanse można przejechać na różnych zbiornikach w różnych cyklach,możliwe że wybór zbiornika będzie inny ;)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M II ph 1 kombi 1.4 16v

Zbiornik 53 wchodzi 42-43. Max zasięg przy spokojnej jeździe w trasie 550-560 km. Przy 150 km/h na autostradzie spada do ok 400 a nawet mniej. Do tego wiadomo jak to z tankowaniem na autostradach tudzież na eskach jest. Stacje rzadko a lpg absurdalnie drogie. Wniosek taki , że czym większy tym lepiej. nie mniejszy niż 53 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie jeździ w długie trasy często to nie mms sensu pchać się w duży zbiornik. Po co wozić zbędne kilogramy w aucie które nie jest demonem mocy. Dodatkowo im cięższa butla tym bardziej tył siedzi i pogarszają się właściwości jezdne. Mniejsza butla ma też ten plus że nie wystaje poza wnękę koła no i można coś dookoła niej położyć - np. trójkąt i lewarek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak sebastian_wifi mam zbiornik 45L (max co zatankujesz 38) tyle że w MII 1.4 sedan i wystarcza na jakieś 350-400km ale jeżdżę głównie po mieście ;). Na trasie pewnie do 450km udało by się dociągnąć.

Jeśli faktycznie nie masz potrzeby przejechać jednorazowo bez tankowania 600km to też raczej odradzam większą butlę. Nawet te niecałe 40L jak jest zatankowane na full, to wyraźnie gorzej się jeździ - auto pływa, i czuć jakbyś woził małego słonia w bagażniku ;D ;)

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te niecałe 40L jak jest zatankowane na full, to wyraźnie gorzej się jeździ - auto pływa, i czuć jakbyś woził małego słonia w bagażniku ;D ;)

Zawieszenie OK?

Mały słoń po porodzie waży coś ponad 100kg...

Wedle tego co piszą ludzie w necie to taka pełna butla waży około 60kg (butla 60l - coś ponad 30kg plus gaz 48l - coś koło 25kg) Przy twojej butli pewnie coś ponad 50kg.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wynika to z tego że sedan i kombi są nieco dłuższe niż hatchback a do tego mam silnik tylko 82km, ale gdy jeżdżę z pustą butlą i na rezerwie benzyny xD to po zatankowaniu gazu do pełna i benzyny 1/3 zbiornika czuć że auto jest ociężałe ;) . To tylko moja opinia, ale nie chciałbym na co dzień wozić jeszcze cięższej butli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!