Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przetwornica Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Najprawdopodobniej zepsuła mi się przetwornica od xenonów w jednym reflektorze. Myślę o zakupie używanej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ów przetwornicy? Jest to przetwornica Valeo LAD5G. Wiem, że na ilość pinów (mam 12-pinową)-dołączyłem zdjęcia. Czy trzeba zwracać uwagę na numer przetwornicy? Gdzieś wyczytałem ( możliwe, że to bzdury) że jak sie dobierze przetwornice o złym numerze to może nie działać poziomowanie świateł.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

 

Ktoś coć podpowie?

post-83884-0-59395600-1487410705_thumb.jpg

post-83884-0-26288300-1487410807_thumb.jpg

Edytowane przez szymoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć. Najlepiej kup przetwornicę o tych samych numerach, to zagwarantuje że nie będzie żadnych problemów

Zwróć uwagę na to czy nie była rozbierana oraz czy piny nie są zaśniedziałe od wody. Nie powinny być ale różnie magazynują części.

Poza tym raczej nie ma na co patrzeć

Licz się z tym że kupując na internecie to jest jak ruletka, niby piszą że sprawne w 100% ale często tak nie jest więc najlepiej jakbyś podjechał gdzieś blisko żeby była możliwość sprawdzenia ewentualnie oddania w razie problemu a nie bawienia się w zwroty przez internet

Pozdro

 

--

Ewentualnie sprawdź jeszcze na internecie bo może ta przetwornica jest zamienna z przetwornicami o innych numerach ale w tym już nie pomoge

Edytowane przez ciasteq666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź za pomocą przełożenia z drugiej strony, czy przyczyną nie jest przebijający zapłonnik ( metalowa obudowa palnika ksenonowego). W środku przy elektrodzie dodatniej lampy jest silikonowy izolator, który z czasem twardnieje i przebija wysokie napięcie do masy działając jak iskiernik. To najczęściej jest przyczyną uszkodzenia przetwornicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!