Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak prawego tylnego światła pozycyjnego LEDy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dziwna sprawa ale za chiny nie mogę trafić na przyczynę braku pozycyjnych w prawej tylnej lampie, Scenic 2 jest po lifcie wiec ma pozycyjne w ledach. Sama lampa sprawna, sprawdziłem w drugiej stronie i świeci, w kosce przy lampie OK. Po bezpiecznikach nie sprawdzałem, za bardzo nie widzę który od tego odpowiada ale myślę że jeśli byłby to bezpiecznik to obie postojówki by padły. Nie jestem pewny lub zbieg okoliczności ale aktualnie nie swieci podświetlenie tablicy ( choć na 100% była wcześniej jedna przepalona ), oraz równiż prawa strona światła przeciwmgielnego ( ale tu nie pamiętam czy ten model ma dwa przeciwmgielne ) . Co może jeszcze naprowadzić to to że mam hak ( oryginalnie założony ) i właśnie z prawej strony jest podpięty pod światła.

 

Temat dość pilny, jak wiadomo bez świateł ani róż :( Proszę o wskazówki, przyda się każda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nr1, 7,5A w skrzynce za akumulatorem pod maską.

Muszę Cię zmartwić.

Cały moduł w poliftowcach jest zabudowany bezpiecznikami do dołu.

post-2372-0-52001700-1488159131_thumb.png

post-2372-0-79157300-1488159140_thumb.png

 

To tylko fragment.

Całość znajdziesz w dziale download, albo jako sama rozpiska bezpieczników albo razem ze schematami VISU.

Zasysasz ten, którego data jest najbliższa przed datą produkcji auta.

 

I jeszcze jedno.

Fabrycznie przeciwmgłowe tylne jest tylko jedno i z tej strony gdzie kierownica. Lampy tylne są uniwersalne, gdyby kierownica była z prawej strony, to tam by właśnie było przeciwmgłowe.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki, faktycznie to ten bezpiecznik, z tym że ja miałem tam włożony 10A. Światła święcą i oby jak najdłużej. Dojście tam to jakieś nieporozumienie żeby wymienić bezpiecznik od podstawowych świateł trzeba rozebrać "pół" silnika SZOK, a co jeśli stanie się to gdzieś w podróży ??!! mechanik i pewnie ze 100zł skasuje bo tyle z tym roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@gojgien, Czy ten bezpiecznik nr 1 możne jeszcze za coś odpowiadać ? Bez przerwy mi się przepala, giną światłą prawe postojowe przód i tył ale reszta z twojego opisu przeznaczenia bezpiecznika nadal działa tz. to co w mojej wersji jest tj. regulator prędkości, przycisk toru jazdy, centralne sterowanie szybą - to wszystko działa oprócz świateł.

Scenic II mam z 2007r po lifcie i jest tam oryginalny 10A.

Chętnie posłucham waszych opinii doświadczeń z podobną awarią.

 

Dodano: 30 maj 2017 - 11:54

I jeszcze jedno, gdzie znajdę pełny schemat instalacji do tego modelu tj. Scenic II 2007 lift 1,9dci. Przez google znalazłem coś takiego http://megane.com.pl/uploads/imgs/hosting_zdjec_1379241354__instalacja_tyl.jpg ale nie wiem gdzie jest reszta stron. Myślę że tego powinno mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!