Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dokładanie lusterek elektrycznych - problem z czujnikiem zderzeniowym


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy..

 

Wczoraj wziąłem się za testy kompletu lusterek elektrycznych. Mam wszystko, więc postanowiłem na sucho sprawdzić. Wiązki położyłem na zewnątrz auta podłączyłem nowe lusterka moduł silnika, panel sterowania i tak zewnętrznie przygotowane podłączyłem pod auto, oczywiście wcześniej odłączyłem wiązki idące do drzwi. (Megane 2013 rok). Lusterka zadziałały i składają się więc ok i przewód łączący drzwi też jest w aucie.

Niestety na kokpicie wyskoczył komunikat "sprawdź poduszki". Po przemyśleniu tematu domyśliłem się, ze chodzi o nie podłączone czujniki zderzeniowe umieszczone w drzwiach. Po ponownym podłączeniu oryginalnych drzwi komunikat zniknął -UFFF. I teraz pytanie do kolegów:

 

Gdzie jest ten cholerny czujnik i czy moja wiązka wydłubana z innego auta ma ten wtyk - załączam zajęcie prawej wiązki i proszę o zaznaczenie, który to - jeśli jest...

 

Pozdrowionka..

post-71292-0-99752500-1491485637_thumb.jpg

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na dole drzwi, wtyczka na dwa piny, kolory przewodów to biały i łososiowy. Na rysunku numer części 1029.

Chyba nie ma tego w wiązce ze zdjęcia, powinna być druga czarna wtyczka obok tej białej od lampki w drzwiach. Zastrzegam, że mogę się mylić.

S40.PDF

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem na 100% jak jest, bazuję tylko na schematach visu. W scenicu III ten czujnik jest umieszczony bliżej klamki jak widać na rysunku poniżej - część 1029.

W scenicu siedzi się wyżej to może dlatego też umiejscowienie czujnika się zmieniło. Musisz to ogarnąć organoleptycznie jak masz w swoim samochodzie.

 

Dodano: 06 kwi 2017 - 21:01

 

Jeżeli jest to wiązka ze scenica to żółtym kółeczkiem oznaczyłem wtyczkę czujnika uderzeniowego.

post-4670-0-97108200-1491508888_thumb.jpg

S43.PDF

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka na zdjęciu pochodzi na 100% z Meganki III z 2010 roku...

W serwisówce z forum znalazłem opis elementów poduszki Megane III zobacz:

Chyba faktycznie trzeba rozebrać...

A wie może kolega czy ta wiązka ma wtyczkę od anteny hand free?, a jeśli tak to która to? U mnie nie ma hand free..

post-71292-0-63901500-1491548599_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem ten rysunek, serwisówka ta jest od megane III ale opisuje jednocześnie elementy scenica III. Przy scenicu występuje oznaczenie J95.

Te dwie wtyczki na samym końcu to od anteny HF(dwa przewody) i czujnika obecności dłoni( powinny być trzy przewody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu ale podważyłem od dołu tapicerkę i jest jedna wtyczka do światełka włożona w zaślepkę bo u mnie samych światełk w drzwiach nie ma. Czyli dalszej wtyczki idącej na dół drzwi do czujnika brak. Czujnik mam napewno to już ustaliliśmy więc chyba jednak musi być jak w Scenicu koło klamki, no chyba że jeszcze gdzie indziej. Te żabojady zawsze muszą wymyśleć 100 wersji rozwiązań w jednym modelu..

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!