Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II - jakie amortyzatory przednie?


Rekomendowane odpowiedzi

Olejowe - tańsze widać jak je szlag trafi - miększe

Gazowe - droższe nie widac jak szlag trafi - twardsze

 

Czy można prosić o rozwinięcie tej myśli?

Czy myślisz, że w gazowych nie ma oleju???

Czy uważasz że to norma gazowe-twardsze, olejowe-miększe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jakie sie stusuje , bo dalej mam dylemat.

 

NA przednią oś lepiej kupić gazowe. Mają lepsze tłumienie. Do oleju mają dodany pod ciśnieniem azot (chyba). Zapobiega to pienieniu się oleju i co za tym idzie lepszą pracę. NIestety coś za coś. Są one stale pod ciśnieniem. Olejowe tylko podczas pracy. Wynikiem tego są częstsze wycieki z gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlasnie tak sobie mysle , ze autko ma zrobione 120 tys km , amorki nigdy nie byly wymieniane. Najwiekszy problem w tym , ze : Amorki sa jeszcze dobre nie wylaly sie, nie kolysze na boki . Wiec po co wymieniac ? Czy tylko z zasady , czy aby sa jakies logiczne uwarunkowania ?

 

Dziekuje za odp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Odświeżę wątek :)

 

Potrzebuję amorki przednie do Megane II ph II. Strzeliła mi lewa sprężyna, komplet wymieniłem, ale po wymianie okazało się, że lewy amor się tłucze i leje, więc muszę je wymienić.

Co polecicie na obecną chwilę? KYB, Sachs, Bilstein? Coś innego?

 

Dzięki za rady

Edytowane przez Loram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie KYB są montowane. Ja montowałem Bilsteina B4 w połączeniu z pro-kitem eibach'a więc mógłbym Cię przewieźć, abyś zobaczył jak to jeździ ale sprężyny już masz.

Z tego co pamiętam najtańsze amory B4 były w sklepie motostacja sołtysowska 1, za komplet zapłaciłem około 600zł z odbojami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nesti, ale te Bilsteiny cholernie twarde są, raczej charakterystyka sportowa chyba

Ja bym coś bardziej komfortowego chciał żeby mi plomby z zębów nie powypadały ;-) Wiesz jakie mamy dziury w Krakowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o twardość to sprężyny za nią odpowiadają, także jak założysz B4 nie będzie czuł dużej różnicy. Jak kolega wspomniał, to już kwestia gustu będzie bo cenowo to jedna półka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie mianowicie.

Jakiś czas temu wsadził się moja mega ka w dziurki i pękła sprężyna.

Kolega pracuje w hurtowni części motoryzacyjnych i po danych mojego auta zamówił mi jakieś polskie (z Lublina) sprężyny na przód. Po wymianie auto mi podniosło sporo do góry i na progach zwalniających jak wyjadę troszkę szybciej to sprężyna rozciąga amora i słuchać głośne uderzenie. Dałem znać kumplowi i zaistniałej sytuacji i sprowadzi KYB i te polskie sprężyny powierzył metrówką i sprężyny mają taką samą długość. Dzisiaj odwiedziłem sklep renówki w naszym mieście, po Vinie koleś powiedział, że nie ma zamienników (w ogóle mu komp nie wskazywał zamienników) tylko oryginały, za sztukę 580zł :-D po czym sam stwierdził, że cena jest chora hehehe. I tu pytanie do was

Podajcie mi konkretne modele jakie wy zamontowaliście w swoich renówkach.

Jestem lewy w tych sprawach, więc przydało byś się wkleić link do danej sprężyn, za co będę z górki wdzięczny. Poniżej podaję dane auta.

Renault Megale 2 1,5DCI 60 kw 2004 kombi

Edytowane przez BassTomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!