Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
biger

Ogólne Alkomat

Recommended Posts

Myślicie że alkomat taki jak np alkohit x60 będzie dobry na tyle aby móc bezpiecznie się przebadać i uzyskać wyniki podobne do policyjnych??

Tak. Jeśli będzie zgodnie z instrukcją kalibrowany. Mam w pracy x50 i go testowałem w wielu sytuacjach i jego działanie nie wzbudza zastrzeżeń.

a co ile taki alkomat trzeba kalibrować?? Jaki to jest koszt??

to zalezy ile razy bedziesz w niego dmuchac.

ja swojego załatwiłem w 3miesiace.

robilismy sobie konkursy kto wiecej wydmucha, dmuchalismy zaraz po spozyciu.

to jest czułe urzadzenie a nie zabawka. teraz mam drugiego dmucham jak musze i nie pozyczam :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Hard-drive w ten sposób można fabrycznie nowy alkomat załatwić po jednym wydmuchu :-)

Mam Alcohita już 3 lata. Nie pamiętam jaki model - dałem 600zł i po 3 latach dalej pokazuje poprawnie. Robiłem testy z alkomatem który szef ma w firmie za ponad tysiaka. Nie robiłem jeszcze darmowej kalibracji- użytkuje go sporadycznie. Czasami po piwku sprawdzam czy działa :D

Hard-drive w ten sposób można fabrycznie nowy alkomat załatwić po jednym wydmuchu :-)

tłumacz pijanemu :P

alkohit x60 którym się interesuje ma przez rok darmową kalibrację więc spokojnie można go użytkować na imprezach :)

I tu się mylisz. Jeśli będziesz używał od razu po spożyciu, uwalisz sensor reaktywny gdzie gwarancja czy kalibracja go nie obejmuje.

wiem że nie dmucha się od razu po spożyciu.

no to już sporo wiesz:) a tak na poważnie powinieneś być zadowolony z tego sprzętu, ja mam kilka lat X5 z tej firmy i caly czas dziala bez problemu, a kalibruje co roku

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowano przez Prezes

Jeśli chodzi o wybór alkomatu to według mnie lepiej kupić porządny sprzęt niż jednorazowy alkomat za 5 złotych. W końcu alkomat kupujemy tylko raz, więc lepiej zainwestować w niego. Wiadomo, że czasami po imprezie musimy gdzieś jechać, a nie mamy pewności czy jesteśmy trzeźwi. Dlatego też warto posiadać alkomat. Poza tym wystarczy 0,2 promila we krwi żeby jazda była uznana za wykroczenie, a 0,5 promila to już przestępstwo. Na https://adwokat24h.pl/jazda-po-alkoholu/ możecie poczytać informacje na temat tego co nam grozi za jazdę po alkoholu.