Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

restartujące się radio w Megane IV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od zakupu auta, co jakiś czas jak się jedzie autem standardowe monochromatyczne radio w Megane 4 ulega restartowi.

Polega to na tym że radio gra, ale wyświetlacz gubi litery albo blaknie. Po 2-3 sekundach problem ustępuje.

Usterka zgłoszona w ASO, radio zostało przeprogramowane. Niestety problem powrócił.

Jakieś rady w jaki sposób udowodnić ASO że jest problem z radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam ten sam motyw u siebie, problem tez kilkakrotnie zgłaszałem w ASO, kazali czekać na nowe oprogramowanie. Dodatkowo u mnie występuje jeszcze tak jakby zmiana barwa dźwięku, coś jakby radio gubiło zasięg. Wymiana anteny nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś info kiedy będzie nowe oprogramowanie?

U mnie po ostatnim przeprogramowaniu usunęli problem z bluetooth, ale niestety temat resetowania radia powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam, a już byłem w trzech serwisach. Mało tego, wszędzie każą czekać, że poszperają w komputerach i zawsze jest ta sama odpowiedź: nikt nigdzie nie zgłaszał problemu. Jak to słyszę, to mi ręce opadają biorąc pod uwagę fakt zgłaszania problemów na forum.

 

Proszę nie mieszać problemów tym bardzie, że już w innym miejscu o tym pisałeś :!: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 4.05.2017 o 11:15, marcinc76 napisał:

Nie papuguj.

 

Udało Ci się zmusić ASO do naprawy?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Zadne moje zgłoszenie nie zostało naprawione. Czekam tylko na chwile czasu i udaje sie z autem do rzeczoznawcy. Raz juz napisałem pismo do dilera powołując sie na rękojmie. Nawet nie odpowiedzieli a mieli na to 14 dni. W sumie mnie to cieszy bo podobno brak odpowiedzi jest równoznaczny z  przynamniem mi racji. A radio to nie jedy problem tego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

"Jeżeli żądanie złożone przez konsumenta przy reklamacji dotyczy:

  • naprawy towaru,
  • wymiany towaru na nowy,
  • obniżenia ceny towaru,

to na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna. Sprzedawca nie może po jego upływie odmówić spełnienia żądania konsumenta."

 

Teraz nic tylko udać się do rzecznika praw konsumenta i razem z nim (lub samemu) wystosować pismo za potwierdzeniem odbioru wyznaczające sprzedawcy termin naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Odświeżam temat.

 

Czy udało się komuś ustalić przyczynę i rozwiązać problem? 

Ja swoje autko kupiłem pod koniec czerwca i podobny problem zauważyłem w sierpniu (podczas jazdy wyświetlacz monochromatyczny gaśnie na około sekundę, radio gra bez zarzutu).

Obecnie jestem umówiony w ASO na 7.10 na diagnostykę problemu przez elektrodiagnostę. Z tego co się dowiedziałem to moje zgłoszenie jest "nietypowe", tak powiedziano mi w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!